16 stycznia na pewno ruszy linia do Fordonu

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Mateusz Mazur

16 stycznia na pewno ruszy linia do Fordonu

Mateusz Mazur

Za tydzień mieszkańcy Bydgoszczy po raz pierwszy pojadą linią tramwajową do największej dzielnicy miasta. Władze przygotowały na ten dzień kilka atrakcji.

Nic już nie stoi na przeszkodzie, aby trasa do Fordonu została oficjalnie otwarta. Na razie jedynie nie wiadomo, czy wszystkie z zamówionych dwunastu Swingów będą na ten dzień gotowe.

- Plan minimum zakłada gotowość ośmiu pojazdów. Jeśli będzie ich więcej, będę zadowolony - powiedział nam kilka dni temu Maciej Kozakiewicz, prezes spółki Tramwaj Fordon. Do końca tego tygodnia w rękach miasta miało być właśnie osiem nowych tramwajów. W pozostałych będzie trzeba jeszcze zamontować system dynamicznej informacji pasażerskiej oraz naprawić kilka drobnych usterek.

Oficjalne uroczystości przewidziano w sobotę na godzinę 12 przy pętli Łoskoń (ulica Korfantego). Wówczas mieszkańcy będą mogli między innymi zwiedzać nowe tramwaje, podziwiać wystawę fotograficzną pt. „Bydgoska historia tramwajów” albo wziąć udział w konkursach z nagrodami. Na wszystkich czekać będzie również specjalny tort, przygotowany na tą okazję.

Wraz z uruchomieniem linii obowiązywać będzie nowa siatka połączeń. Oczywiście mieszkańcy na pierwszy przejazd do Fordonu nie będą musieli czekać aż do godziny 12. - Kursy rozpoczną się według rozkładów - informuje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. A to oznacza, że pierwszy odjazd z pętli Łoskoń odbędzie się o godzinie 4.38 w kierunku Rycerskiej, a do Fordonu o 4.45 z pętli Wilczak.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.