500 zł na dziecko. To 6.000 zł rocznie. Na rękę!

Czytaj dalej
Katarzyna Borek

500 zł na dziecko. To 6.000 zł rocznie. Na rękę!

Katarzyna Borek

Rodzina z dwojgiem dzieci, spełniająca kryterium dochodowe, otrzyma miesięcznie 1.000 zł. Jeśli jej dochody na osobę są wyższe niż dopuszczalne, dostanie 500 zł miesięcznie - do ukończenia przez dziecko 18 lat.

To oznacza, że rocznie bogatsza rodzina z dwojgiem dzieci będzie mogła dostać 6.000 złotych, a gdy jest mniej zamożna - 12.000 zł. I najlepsze jest to, że będą to pieniądze na rękę. Wolne od podatku i składek!

To naprawdę sporo pieniędzy. I nie ma co już rozważać, z czyjej kieszeni będą wyjęte ani mieszać w to polityki. Decyzja już zapadła. Program „Rodzina 500+”, na podstawie którego mają być nam wypłacane pieniądze na dzieci, został już oficjalnie przyjęty. Ma wejść w życie 1 kwietnia, czyli tak naprawdę już bardzo niedługo. I warto wiedzieć, co trzeba zrobić, by je dostać.

A wiemy, że czekacie na te pieniądze. Wiemy, bo zbieraliśmy od Was pytania w sprawie programu. W ostatni poniedziałek też miałam dyżur w tej sprawie i przez pięć godzin ciągle odbierałam telefony. Pytaliście na przykład, czy rodzice jedynaka dostaną 500 zł? Czy takie same zasady będą dotyczyły rodzin pełnych, jak i niepełnych? Ile czasu będzie miał urząd na wydanie decyzji? Co, gdy dziecko skończy 18 lat na przykład we wrześniu? Czy pieniądze będą wypłacane do ręki, czy będzie je można dostawać w wygodniejszy sposób, bo przelewem.

Pozbieraliśmy te i inne Wasze pytania, które pojawiały się najczęściej, albo które mogą dotyczyć większej liczby lubuskich rodzin. Przez ostatnie tygodnie i dni szukaliśmy na nie odpowiedzi. Wertowaliśmy ustawę mówiącą o programie. Sięgaliśmy do informacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Rozmawialiśmy z pracownikami urzędów, które będą odpowiedzialne za wypłatę tych pieniędzy.

Efektem tej naszej pracy będzie dodatek „500 złotych na dziecko”, który dostaniecie z „Gazetą Lubuską” w poniedziałek, 29 bm. Przeczytajcie i przygotujcie się na moment, gdy będzie można wziąć te pieniądze!

Katarzyna Borek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.