500 zł na dziecko. To 6.000 zł rocznie. Na rękę!

Czytaj dalej
Katarzyna Borek

500 zł na dziecko. To 6.000 zł rocznie. Na rękę!

Katarzyna Borek

Rodzina z dwojgiem dzieci, spełniająca kryterium dochodowe, otrzyma miesięcznie 1.000 zł. Jeśli jej dochody na osobę są wyższe niż dopuszczalne, dostanie 500 zł miesięcznie - do ukończenia przez dziecko 18 lat.

To oznacza, że rocznie bogatsza rodzina z dwojgiem dzieci będzie mogła dostać 6.000 złotych, a gdy jest mniej zamożna - 12.000 zł. I najlepsze jest to, że będą to pieniądze na rękę. Wolne od podatku i składek!

To naprawdę sporo pieniędzy. I nie ma co już rozważać, z czyjej kieszeni będą wyjęte ani mieszać w to polityki. Decyzja już zapadła. Program „Rodzina 500+”, na podstawie którego mają być nam wypłacane pieniądze na dzieci, został już oficjalnie przyjęty. Ma wejść w życie 1 kwietnia, czyli tak naprawdę już bardzo niedługo. I warto wiedzieć, co trzeba zrobić, by je dostać.

A wiemy, że czekacie na te pieniądze. Wiemy, bo zbieraliśmy od Was pytania w sprawie programu. W ostatni poniedziałek też miałam dyżur w tej sprawie i przez pięć godzin ciągle odbierałam telefony. Pytaliście na przykład, czy rodzice jedynaka dostaną 500 zł? Czy takie same zasady będą dotyczyły rodzin pełnych, jak i niepełnych? Ile czasu będzie miał urząd na wydanie decyzji? Co, gdy dziecko skończy 18 lat na przykład we wrześniu? Czy pieniądze będą wypłacane do ręki, czy będzie je można dostawać w wygodniejszy sposób, bo przelewem.

Pozbieraliśmy te i inne Wasze pytania, które pojawiały się najczęściej, albo które mogą dotyczyć większej liczby lubuskich rodzin. Przez ostatnie tygodnie i dni szukaliśmy na nie odpowiedzi. Wertowaliśmy ustawę mówiącą o programie. Sięgaliśmy do informacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Rozmawialiśmy z pracownikami urzędów, które będą odpowiedzialne za wypłatę tych pieniędzy.

Efektem tej naszej pracy będzie dodatek „500 złotych na dziecko”, który dostaniecie z „Gazetą Lubuską” w poniedziałek, 29 bm. Przeczytajcie i przygotujcie się na moment, gdy będzie można wziąć te pieniądze!

Katarzyna Borek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.