Agata Sawczenko

9dwunastych organizuje żywą bibliotekę na Up To Date. Opowiedzą, co to znaczy być "innym"

9dwunastych organizuje żywą bibliotekę na Up To Date. Opowiedzą, co to znaczy być "innym" Fot. zywabiblioteka.pl (Ania Pomichowska)
Agata Sawczenko

Ma być gej, lesbijka, osoba, która wychodzi z bezdomności, muzułmanin, Żyd... Kto zechce, będzie mógł z nimi porozmawiać. Po to, by dowiedzieć się, jak to być tym "innym" w jakiejś określonej społeczności. Po to, by dowiedzieć się, że ten "inny" jest przecież tak do nas podobny. Stowarzyszenie 9dwunastych chce zorganizować Żywą Bibliotekę podczas najbliższego festiwalu Up To Date. Czekają na Żywe Książki, ale i wolontariuszy, którzy pomogą w przygotowaniu wydarzenia.

Chcemy, żeby nasz katalog Żywych Książek był różnorodny. Chcemy zaprosić wegana i wegankę, ateistę i ateistkę, katolika i katoliczkę, osoby z niepełnosprawnością, geja, lesbijkę... - wymienia Anna Kozicka, prezeska Stowarzyszenie 9dwunastych, koordynatorka Żywej Biblioteki. Ale nie wyklucza, że do zostaną przyjęte również inne osoby, których nie ma na liście Żywej Biblioteki. Wystarczy, że ktoś da znać, że chce wcielić się w rolę Żywej Książki, a jego kandydatura zostanie rozpatrzona.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agata Sawczenko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.