Krzysztof Strauchmann

Agent Oskar Schindler i tajna historia Głuchołaz

Hotel Juppebad, obecnie Sudety, przy Promenadenstrasse na pocztówce z 1939 roku. Gniazdo agentów Abwehry Hotel Juppebad, obecnie Sudety, przy Promenadenstrasse na pocztówce z 1939 roku. Gniazdo agentów Abwehry
Krzysztof Strauchmann

Przed II wojną światową w uzdrowisku Głuchołazy działał tajny ośrodek niemieckiego wywiadu wojskowego Abwehry. Jednym z jego współpracowników był... Oskar Schindler. Ten od słynnej „Listy Schindlera”.

Przeciętnemu znawcy historii Oskar Schindler kojarzy się z tytułowym bohaterem głośnego filmu Stevena Spielberga z 1993 roku „Lista Schindlera”.

Niemieckiego przedsiębiorcę odegrał Liam Neeson. Film wszedł na stałe do historii światowej kinematografii i powinien go znać każdy kinoman na świecie. Oskar Schindler jest postacią prawdziwą. Jako niemiecki przedsiębiorca uratował przed zagładą prawie 1100 Żydów.

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Strauchmann

Jako dziennikarz zajmuję się wszystkimi wydarzeniami związanymi z powiatem nyskim i prudnickim. Piszę reportaże o ciekawych ludziach, interesuję się życiem społecznym i gospodarczym, zachęcam do uprawniania turystyki. Interesuję się historią regionu, zwłaszcza tą najnowszą. Staram się dostrzegać przemiany we współczesnym świecie. Zależy mi na tym, aby dotrzeć do dociekliwego Czytelnika z interesującym tematem w ciekawej formie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.