Bartosz J. Klepacki

Akademia Małego Piłkarza. Wiedzę chcą czerpać od najlepszych i grać jak oni

Akademia Małego Piłkarza. Wiedzę chcą czerpać od najlepszych i grać jak oni Fot. Akademia Małego Piłkarza
Bartosz J. Klepacki

Dzieci trenują pod okiem piłkarzy - ambasadorów. Co tydzień młodą kadrę odwiedza ligowa gwiazda.

Akademia Małego Piłkarza, która ruszyła przed nowym rokiem, ma dać szansę młodym żakom na osiągnięcie piłkarskiej formy. Pod okiem trzech trenerów w każdy wtorek o godz. 17 w hali przy Zespole Szkół w Piątnicy młodziacy uczą się piłkarskiego fachu.

Mają wiele pomysłów i zachęcają rodziców do zapisywania swoich pociech na zajęcia.

- Akademia została stworzona dla dzieci z roczników 2009-2012. Z czasem będziemy się rozwijać o kolejne roczniki - wyjaśnia Kozikowski.

Pod okiem fachowców

Lista młodych piłkarzy, która zdecydowała się wesprzeć inicjatywę w Piątnicy z dnia na dzień się powiększa. W skład wspierających nową Akademię wchodzą m.in. Kamil Szubertowski (Chrobry Głogów), Kacper Polak (Wisła Kraków), Adrian Szady (Radomiak Radom), Kacper Piechniak (Stal Stalowa Wola), Michał Domański (Jagiellonia Białystok), Mateusz Szwed (Legia Warszawa-CLJ) zaś patronem Akademii został utalentowany młody zawodnik Warszawskiej Legii Sebastian Szymański, który ma za sobą występy w ekstraklasie mając zaledwie 17 lat.

Od sportu do szczęścia

Akademia to nie tylko spotkania z piłkarskimi ambasadorami, ale także wymierne korzyści, dla tych, którzy do tej pory z piłką nie mieli za wiele wspólnego.

- Tuż przed świętami zorganizowaliśmy zbiórkę odzieży oraz żywności długoterminowej dla Domu Samotnej Matki w Nielawicach - wyjaśnia Mateusz Kozikowski, organizator Akademii. - Podczas przekazania darów odbyliśmy krótką rozmowę z panią kierownik, która opowiedziała nam o pracy w tej jednostce. Powiedziała też o ciężko chorym Maćku - dodaje.

I tak powstała idea zorganizowania zawodów „Dzieci dla Maćka - charytatywny turniej piłkarski rocznika 2010”, który połączyłby sportowe ambicje oraz chęć pomocy. Maciej Rosłoń to chory czternastolatek mieszkający w Domu Samotnej Matki w Nieławicach. Maciek urodził się z rzadką chorobą genetyczną.

Do akcji bardzo szybko włączyli się m.in. Piotr Zieliński (Napoli), Maciej Rybus (Lyon), Paweł Wszołek (Queens Park Rangers) czy Maciej Makuszewski ( Lech Poznań).

- Oczywiście o kolejnych zawodnikach będziemy informowali, a dajemy słowo że podczas turnieju na licytacjach do zdobycia będą bardzo atrakcyjne koszulki m.in reprezentacji Polski. Wisienkami na torcie będą koszulki Roberta Lewandowskiego czy Grzegorza Krychowiaka - podkreśla Kozikowski.

Turniej odbędzie 26 marca w Piątnicy. W imprezie wystąpi 10 drużyn z rocznika 2010. Zaproszone są piłkarskie gwiazdy, ale kto konkretnie pojawi się - tego organizatorzy na razie nie chcą zdradzić.

Bartosz J. Klepacki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.