Sławomir Bobbe

Aplikacje na smartfony umożliwiają unikanie opłat za parkowanie w centrum miasta

Obecna liczba kontrolerów w bydgoskiej Strefie Płatnego Parkowania, zdaniem ZDMiKP, w zupełności wystarczy do jej prawidłowej obsługi Fot. Wojciech Arkuszewicz Obecna liczba kontrolerów w bydgoskiej Strefie Płatnego Parkowania, zdaniem ZDMiKP, w zupełności wystarczy do jej prawidłowej obsługi
Sławomir Bobbe

Warszawa wypowiada wojnę kierowcom, którzy zostawiają auta w strefie płatnego parkowania i za to nie płacą. W walce pomóc mają nowe samochody.

Miejsc do parkowania nie tylko w stolicy nie ma wiele, znalezienie wolnego to duża sztuka, w dodatku dość kosztowna. Niektórzy mieszkańcy Warszawy - a jak wynika z analiz jest ich naprawdę wielu - wpadli więc na dość prosty pomysł. Wystawiają „czujki” w postaci jednej osoby, która patrzy i kontroluje, czy nie nadchodzi para kontrolerów płatnej strefy. Nietrudno ich dojrzeć, bo mają charakterystyczny ubiór. Jeśli tak się stanie, podnoszą alarm i wszyscy, którzy pozostawili auta w strefie, chwytają za telefony, „odpalają” aplikacje dzięki którym opłacają kilkanaście minut postoju - akurat tyle by przechodzący patrol sprawdził, że auto jest opłacone - po czym samochód znów stoi na parkingu za darmo.

Zamiast kilkudziesięciu złotych dziennie za pozostawione auto, płacą kilka złotych. Stało się to tak powszechnie w warszawskim „city”, że miasto musiało przedsięwziąć jakieś środki zaradcze - stąd zakup dwóch aut, które będą w stanie szybko objechać strefę i niezauważenie odczytać, czy zaparkowane samochody mają opłacony postój.

W dalszej części artykułu przeczytasz:

 • Jak kamery w samochodach będą skanowały rejestracje parkujących aut?
 • Czy w Bydgoszczy będzie wprowadzone takie rozwiązanie?
 • Ilu kontrolerów obecnie pilnuje, czy opłaciliśmy parkowanie w strefie? 

 

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.