Katarzyna Piojda

Atak z nożem na policjanta i pobicie, czyli kryminalna środa w regionie

Policjanci z komisariatu w Nowem zatrzymali dwóch sprawców brutalnego rozboju. Na zdjęciu: jeden z nich. Fot. Policja Policjanci z komisariatu w Nowem zatrzymali dwóch sprawców brutalnego rozboju. Na zdjęciu: jeden z nich.
Katarzyna Piojda

Atak z nożem na policjanta, pobity do nieprzytomności staruszek i konfiskata kolejnych automatów do gry. Oto, co wydarzyło się wczoraj w województwie.

Oto wybrane zdarzenia z kronik policyjnych prowadzonych przez funkcjonariuszy w naszym regionie.

Nożownik w hostelu

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury w jednym z hosteli. Dwaj mężczyźni - najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu - byli agresywni wobec innych lokatorów. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyzn. 48- i 36-latek byli agresywni. To dlatego mieli opuścić pokoje. Starszy od razu zabrał rzeczy i zdał klucze. Młodszy nadal się awanturował. Po rozmowie poszedł z policjantami do swojego pokoju po rzeczy.

Gdy miał się pakować, wyciągnął z kieszeni nóż i ruszył na funkcjonariuszy. Policjanci obezwładnili 36-latka. Jego starszy kolega słyszał krzyki, cofnął się i zaczął wygrażać obsłudze hostelu, że ją zabije. Do pomocy przyjechał drugi patrol. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do aresztu.

Pobili do nieprzytomności

W Nowem przy ul. Tczewskiej nieznani sprawcy podeszli do idącego chodnikiem 77-letniego mieszkańca Nowego. Pobili go do nieprzytomności zabierając mu zegarek, kurtkę czapkę i spodnie. Nieprzytomnego i częściowo rozebranego mężczyznę znalazła rodzina. Powiadomiła policję. Rozpoczęto poszukiwania. Te doprowadziły do zatrzymania dwóch mieszkańców gminy Nowe. To 27- i 32-latek.

Lewe automaty do gry

Policjanci z Aleksandrowa z funkcjonariuszami Izby Celnej w Toruniu w Ciechocinku sprawdzali lokal, w którym podejrzewali, że mogą znajdować się nielegalne automaty do gier hazardowych. Ich przypuszczenia się potwierdziły. Funkcjonariusze zabezpieczyli 6 automatów.

Katarzyna Piojda

Miałam 6 lat, gdy postanowiłam zostać dziennikarką. I tak też wyszło. Piszę o bezrobotnych, bezdomnych, ubogich, czyli o ludziach, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie i trudno im z niego wyjść. Samo pisanie w tym przypadku to za mało. Staram się więc im pomóc wyjść z tego zakrętu. Zajmuję się także tematyką bydgoskiej oświaty. Piszę również do serwisów Regiodom.pl i Strefa Biznesu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.