ATS Białystok w elicie tenisa stołowego

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Jakub Laskowski

ATS Białystok w elicie tenisa stołowego

Jakub Laskowski

ATS Białystok zagra w ekstraklasie kobiet, zastępując na tym szczeblu Śnieżnik Stronie Śląskie.

To efekt znakomitej współpracy pomiędzy klubami - przekonuje Karol Dyszkiewicz, prezes i trener białostockiego zespołu.

ATS propozycję przejęcia miejsca w najwyższej klasie rozgrywkowej otrzymał na obozie przygotowawczym, gdzie wspólnie trenował z dotychczasowym przedstawicielem tego szczebla - Śnieżnikiem Stronie Śląskie.

- Zawodniczki tego klubu postanowiły kontynuować karierę we Wrocławiu, a trener chciał odpocząć. I tak otrzymaliśmy propozycję - informuje Dyszkiewicz.

Decyzja zapadła w ciągu dwóch dni. Zarząd klubu martwił się tylko, czy poradzi sobie z kwestiami organizacyjnymi i finansowymi.

- Przeważyło dobro zawodniczek - zapewnia prezes klubu. - Zdaję sobie sprawę, że z kilkoma klubami będziemy mieli małe szanse na zwycięstwo, ale przygotuję dziewczyny na walkę i postaram zapewnić im komfort psychiczny. Każdy set czy pojedyncza wygrana będzie naszym sukcesem - kontynuuje.

Udział białostockiego klubu będzie wyjątkowym wydarzeniem polskiego tenisa stołowego. Ekipa ATS będzie bowiem jedną z najmłodszych drużyn w historii najwyższej klasy rozgrywkowej. Najstarsza zawodniczka w kadrze Monika Leonowicz ma 25 lat. I nie zapowiada się, aby przed sezonem do ATS dołączył ktoś bardziej doświadczony.

- Jest to dla naszego klubu olbrzymi sukces i nobilitacja zagrać na tym poziomie rozgrywek. Naszym priorytetem będzie jednak ogranie i podniesienie umiejętności zawodniczek - mówi prezes ATS.

Klub nie miał możliwości wzmocnienia się kadrowo, gdyż dopełnił formalności związane z grą w ekstraklasie dopiero dwa dni przed zamknięciem okienka transferowego.

- Ale w grudniu, na półmetku sezonu, na pewno się nad tym zastanowimy. Będziemy musieli działać bardzo szybko - ocenia Dyszkiewicz, który duże nadzieje wiąże ze swoją najlepszą zawodniczką Julią Szymczak. Młodzieżowa reprezentantka Polski na mistrzostwach Europy w Portugalii zaprezentowała wysoką formę. Zwłaszcza w drużynie była blisko medalu. Biało-czerwone w decydującym starciu przegrały jednak z reprezentacją Azerbejdżanu, ale białostocka zawodniczka w zmaganiach była ważną postacią drużyny. Szymczak w rywalizacji indywidualnej nie miała szczęścia w losowaniu, trafiając w pierwszej rundzie na faworyzowaną Niemkę Laurę Tiefen-brunner, z którą niespodziewanie wygrała. W kolejnej fazie uległa już Białorusince Marygarycie Baltuszicie.

- Jestem dumny z jej postawy. Rywalka z Białorusi była zdecydowanie wyżej notowana. To juniorka numer dwa w swoim kraju - ocenia klubowy trener Szymczak.

Zespoły z Białegostoku w ekstraklasie

Piłka nożna: Jagiellonia Białystok.

Futsal: MOKS Słoneczny Stok Białystok.

Tenis stołowy: Dojlidy Białystok (mężczyźni), ATS Białystok (kobiety).

Futbol amerykański: Lowland-ers Białystok.

Badminton: Hubal Białystok.

Jakub Laskowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.