Tomasz Mikulicz

Awantura w białostockich pozarządówkach. Szans na zgodę nie widać

Paweł Backiel ma szereg uwag do traktowania przez prezydenta pozarządówek. Wczorajsze spotkanie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego mogło przynieść Fot. Anatol Chomicz Paweł Backiel ma szereg uwag do traktowania przez prezydenta pozarządówek. Wczorajsze spotkanie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego mogło przynieść przełom. Nie przyniosło.
Tomasz Mikulicz

W poniedziałek odbyło się spotkanie z udziałem wojewody i marszałka. Zabrakło prezydenta, A chodziło o zamieszanie z jego własną radą.

Prezydent nie przyszedł, bo zaproszenie dostał w czwartek. Tak krótki termin uniemożliwił uwzględnienie spotkania w jego kalendarzu - mówi rzeczniczka prezydenta Urszula Mirończuk.

Chodzi o Białostocką Radę Działalności Pożytku Publicznego. Prezydent Tadeusz Truskolaski powołał ją w styczniu 2016 roku. Przewodniczącym został Paweł Backiel, wiceprezes Europartnera. Ze stowarzyszeniem tym związany jest też radny PiS Paweł Myszkowski. - To nie ma żadnego znaczenia. Nie jestem politykiem. Chcę z prezydentem prowadzić normalny dialog. Wystarczyłaby z jego strony szczypta życzliwości - mówi Paweł Backiel.

Jak pisaliśmy w styczniu, Backiel zarzucał magistratowi, że w budynku przy ul. św. Rocha 3 przekazanego na potrzeby pozarządówek wiele pomieszczeń wykorzystują urzędnicy. Miał też za złe, że miasto nie skonsultowało z nim regulaminu korzystania ze wspomnianego budynku.

W dalszej części artykułu m.in:

 • Dowiesz się na czym polega i czego dotyczy spór pomiędzy pozarządówkami a prezydentem
 • Kto jeszcze skarży się na współpracę z urzędem miasta?
Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.