Bach przenosi w zupełnie inny wymiar

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria [email protected]

Bach przenosi w zupełnie inny wymiar

Maria [email protected]

W niedzielę o godz. 20, gdy większość rodaków sadowiła się przed telewizorem, by nie przegapić początku meczu finałowego na Euro pomiędzy Francją a Portugalią, w kościele gimnazjalnym zainaugurowano III Letnie Koncerty Organowe. I bynajmniej kościół nie świecił pustkami!

Organista Przemysław Woźniak przypomniał, że to wydarzenie jest objęte honorowym patronatem burmistrza i zaprosił na kolejne koncerty, z których następny będzie 24 lipca też o godz. 20, a zagra tym razem prof. Bogusław Grabowski z Akademii Muzycznej w Gdańsku. W sumie latem będą cztery koncerty.

Ale w niedzielę przy organach zasiadł prof. Radosław Marzec z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, który przygotował dla słuchaczy dwie z sonat Johanna Sebastiana Bacha, utwory Francisca Correi de Arauxo, Manuela Corrala, Bernarda Storace, Domenica Zipoli. Na koniec - fantazję i fugę in g Bacha.

Muzyka uskrzydliła słuchaczy, którzy na moment mogli uciec od zgiełku codzienności. - Bardzo dziękuję za tak ciepłe przyjęcie - mówił artysta, którego nagrodzono wielkimi brawami i owacją na stojąco.

On także chwalił nowe chojnickie organy i życzył, by jak najdłużej służyły mieszkańcom. Był także bis, ale niewielu chętnych do zwiedzania zakamarków chóru, bo jednak ten mecz...

W sierpniu kolejne dwa koncerty, warto wspomnieć, że na zakończenie organowego sezonu letniego usłyszymy Przemysława Woźniaka, któremu będzie towarzyszył śpiewak Adam Zaremba, dobrze znany publiczności.

Gorąco zachęcamy do skorzystania z tej kulturalnej oferty parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela. Świetnie, że oprócz miasta znaleźli się też inni dobroczyńcy, którzy wsparli ten cykl.

Nie jest to rozrywka dla każdego i można powiedzieć nawet, że obecnie niszowa, ale i taka jest bardzo potrzebna mieszkańcom.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.