Bez prądu. Bo Enea modernizuje sieć

Czytaj dalej
Fot. ENEA SA
(SZCZ)

Bez prądu. Bo Enea modernizuje sieć

(SZCZ)

Modernizacja sieci przesyłowej powoduje, że mieszkańcy niektórych rejonów Inowrocławia byli lub będą odcięci od dostaw energii elektrycznej.

Kilka dni temu mieszkańcy bloków spółdzielczych i kamienic komunalnych przy ul. Dubienka w Inowrocławiu byli pozbawieni prądu przez kilkanaście godzin.

Firma Enea SA informuje, że kolejne wyłączenia dostaw energii elektrycznej w Inowrocławiu, ale w mniejszej skali, będą miały miejsce.- W mieście trwają bowiem prace związane z modernizacją stacji energetycznych i sieci średniego napięcia. Po ich zakończeniu, w przypadku uszkodzenia sieci, lokalizacja będzie automatyczna, co umożliwi szybką naprawę - stwierdził Waldemar Olter, regionalny rzecznik prasowy Enei SA.

Zakres prac przy ul. Dubienka obejmował wymianę rozdzielnicy 15 kV i stacji. Był on dość duży. Z powodu braku możliwości zasilenia mieszkań z innych stacji energetycznych, mieszkańcy zostali pozbawieni prądu dość długo.

Wcześniej podobne prace energetycy wykonywali przy ul. Narutowicza, Dworcowej i Marcinkowskiego. W najbliższym zaś czasie będą prowadzone przy ul. Młyńskiej. W większości przypadków zakresy wyłączeń są znacznie mniejsze niż przy ul. Dubienka. Dodajmy, że prace przy ul. Młyńskiej nie pociągną za sobą wyłączenia prądu.

- Zdajemy sobie sprawę, że przerwy w dostawie energii elektrycznej są uciążliwe dla naszych klientów, za co przepraszamy. Niemniej jednak wykonanie prac, mających na celu poprawę parametrów jakościowych oraz pewności zasilania, jeszcze przed nadejściem zimy, jest konieczne - podkreślił Waldemar Olter.

- Sprawniejsza infrastruktura przyczyni się do zminimalizowania wystąpienia awarii energetycznych, spowodowanej na przykład niższymi temperaturami czy opadami śniegu - dodał.

(SZCZ)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.