Białostocka Chorągiew ZHP ma nowego komendanta. Został nim hm. Krzysztof Jakubowski.

Czytaj dalej
Fot. Materiały nadesłane
Julia Szypulska

Białostocka Chorągiew ZHP ma nowego komendanta. Został nim hm. Krzysztof Jakubowski.

Julia Szypulska

Zastąpił on na tym stanowisku Hannę Horodeńską. Zmiana to wynik wyborów, jakie niedawno odbyły się w Chorągwi Białostockiej.

- Nie będzie żadnej rewolucji, w końcu jesteśmy organizacją wychowującą, a raczej ewolucja - mówi hm. Krzysztof Jakubowski, nowy komendant.

Dodaje też, że zmienił się nie tylko komendant, ale też pozostałe władze.

Krzysztof Jakubowski jest związany z białostockim harcerstwem od 40 lat. Zdobywał szlify jako zuch, harcerz, instruktor, drużynowy oraz wieloletni członek władz Hufca ZHP Białystok oraz Chorągwi Białostockiej. Teraz będzie zarządzał 5-tysięczną grupą harcerzy.

Krzysztof Jakubowski będzie kierował Chorągwią Białostocką, na której terenie działa osiem hufców z całego woj. podlaskiego
Materiały nadesłane

- Na pewno powstanie program wspierający wychowanie dzieci, zgodny ze współczesnymi potrzebami oraz szereg nowych inicjatyw, np. zacieśnienie współpracy z władzami samorządów - zapowiada komendant Chorągwi Białostockiej. - Chciałbym też zmienić nieco wizerunek harcerza, który dotychczas kojarzył się z krótkimi spodenkami.

Dodaje też, że zasady harcerskie, które kształtowały się przez 100 lat z powodzeniem stosuje w biznesie. - W amerykańskich książkach o zarządzaniu czytam o nich jako o nowości - śmieje się.

Julia Szypulska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.