Białystok: Przyjeżdżają dzieci z domów dziecka Niemenczynie i Podbrodziu na Litwie. W środę spotkanie chętnych rodzin

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Magdalena Kuźmiuk

Białystok: Przyjeżdżają dzieci z domów dziecka Niemenczynie i Podbrodziu na Litwie. W środę spotkanie chętnych rodzin

Magdalena Kuźmiuk

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. I jak co roku białostockie stowarzyszenie Otwarty Dom zaprasza do Polski polskie sieroty z litewskich domów dziecka. Chętne rodziny mogą się jeszcze zgłaszać.

W tym roku stowarzyszenie zaprosiło kilkudziesięcioosobową grupę dzieci w wieku 7-10 lat. To tradycyjnie dzieci z sierocińców w Niemenczynie i Podbrodziu oraz dzieci z ubogich rodzin m.in. z Bujwidz. Dzieci przyjadą do nas w czwartek 20 grudnia i zostaną do niedzieli 30 grudnia.

Zapraszamy rodziny, które zechcą otworzyć przed dziećmi nie tylko swoje serca, ale również domy. Przed dziećmi, dla których ta wizyta jest namiastką prawdziwego, ciepłego, serdecznego domu, którego im brakuje

- zachęca Irena Stankiewicz, prezes stowarzyszenia Otwarty Dom.

Dla rodzin, które chciałyby zaprosić do siebie małych rodaków, w środę (14.11.2018) planowane jest spotkanie w siedzibie Otwartego Domu przy ul. Hallera 8 w Białymstoku. Początek o godz. 17.

Co roku przyjazd dzieci z litewskich domów dziecka do Polski jest wyjątkowym czasem. Dzieci mogą spędzić święta w gronie rodzinnym, pomagają szykować świąteczne potrawy.

Magdalena Kuźmiuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.