Adam Muśko

Bielsk Podlaski. Nowy zawodnik zagrał w ŁKS, a w Turze były jagiellończyk

W sparingu rozegranym w Bielsku Podlaskim Tur zremisował 1:1 z ŁKS 1926 Łomża Fot. Krzysztof Jankowski W sparingu rozegranym w Bielsku Podlaskim Tur zremisował 1:1 z ŁKS 1926 Łomża
Adam Muśko

Trójka podlaskich trzecioligowców rozegrała kolejne mecze kontrolne.

W Bielsku Podlaskim spotkały się beniaminek III ligi, miejscowy Tur i ŁKS 1926 Łomża. Mecz zakończył się remisem 1:1. W łomżyńskiej ekipie zagrał nowy zawodnik Michał Misiak, który w ostatnim sezonie grał w spadkowiczu z III ligi grupy podkarpackiej - Cosmosie Nowotaniec.

- To prawy obrońca, czyli będzie rywalizacja dla Damiana Gałązki - opisuje Krzysztof Ogrodziński, trener ŁKS. - Jest to chłopak o dużych możliwościach wydolnościowych, wybiegany. W meczu testowaliśmy jeszcze czterech zawodników. Z jednym chcielibyśmy podpisać kontrakt i jest to kwestia dogadania między klubami. Chcemy, aby został także testowany bramkarz. Trzeciego testowanego sprawdzimy jeszcze w środowym meczu sparingowym w Ostrołęce z Koroną, a z jednego zrezygnowaliśmy. Właśnie w środę chciałbym ostatecznie zamknąć kadrę.

Natomiast w Turze testowanych było pięciu piłkarzy.

- Czterech widziałbym w naszym składzie, ale teraz musi z nimi negocjować prezes klubu - twierdzi trener Tura, Paweł Bierżyn. - Musimy się wzmocnić w każdej formacji i chciałbym, aby to było jak najszybciej, bo na zgrywanie zespołu nie mamy wiele czasu.

Na razie w Turze został wzmocniony sztab szkoleniowy. Drugim trenerem będzie były napastnik Jagiellonii Jacek Bayer, który przez ostatnie pięć sezonów prowadził Spartę Augustów.

Tur i ŁKS kolejne sprawdziany rozegrają w środę. Tur zagra z KS Wasilków (godz. 18.30), a ŁKS w Ostrołęce z Koroną.

Duże luki w kadrze są także w spadkowiczu z II ligi Olimpii Zambrów. Drużyna trenera Mirosława Dymka przegrała 0:1 z Ruchem Wysokie Mazowieckie (IV liga). Szkoleniowiec testował aż siedmiu zawodników.

- Zespół po tak dużych zmianach kadrowych nie jest zgrany, bo nie może - twierdzi Dymek. - Najważniejszą sprawa to ustabilizować skład i nad tym pracujemy. Z siedmiu testowanych z jednym chcielibyśmy podpisać kontrakt i na razie rozmawiamy z menedżerem zawodnika. Będziemy jeszcze szukać piłkarzy.

Olimpia kolejny sparing zagra także w środę (godz. 18) w Grajewie z miejscową Warmią.

Początek rozgrywek III ligi zaplanowany jest na weekend 5 - 6 sierpnia.

Tur Bielsk Podlaski - ŁKS Łomża 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 K. Kosiński 2, 1:1 Rafał Zalewski 70.

W Turze zagrali: Drozdowski, Sidun - K. Kulikowski, A. Kosiński, A. Lewczuk, Łochnicki, Popiołek, K. Kosiński, Walczuk, Falkowski, R. Kulikowski, Zawadzki oraz 5 zawodników testowanych.

W ŁKS zagrali: Lipiec - Gałązka, Melao, Wasiulewski, Kacprzyk, Sadowski, Maćkowski, Kaliszewski, Tarnowski, Misiak, Brzozowski, Drozdowski, Zalewski, Świderski, Grabowski, Olesiński oraz czterech piłkarzy testowanych.

Ruch Wysokie Mazowieckie - Olimpia Zambrów 1:0

Olimpia: Czapliński - Gryko, Piłatowski, Zalewski, M. Jastrzębski, P. Jastrzębski, Butkiewicz, Hryszko, Jackiewicz, Kuczałek, Grzybowski, Koncewicz, Dębek oraz siedmiu zawodników testowanych.

Adam Muśko

Po kilkunastu latach pisania sport w Białymstoku i województwie podlaskim nie ma dla mnie tajemnic. Najbardziej interesuję się piłką nożną, koszykówką i lekkoatletyką. Często można mnie spotkać na wydarzeniach sportowych i to nie tylko tych najważniejszych. Lubię obserwować i opisywać zmagania w sportach niszowych, czy ekstremalnych. Interesuję się także historią Igrzysk Olimpijskich, czytam biografie znanych sportowców.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.wspolczesna.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.