Izabela Krzewska

Bielsk Podlaski. W lesie znaleziono ludzkie zwłoki zakopane w ziemi. Mąż zabił swoją żonę siedem lat temu?

Bielsk Podlaski. W lesie znaleziono ludzkie zwłoki zakopane w ziemi. Mąż zabił swoją żonę siedem lat temu? Fot. Archiwum
Izabela Krzewska

Ponad 50-letni Grzegorz A. znów został zatrzymany pod zarzutem zabójstwa żony. Do zbrodni miało dojść siedem lat temu.

W połowie maja w lesie niedaleko wsi Malesze (gm. Wyszki) śledczy znaleźli ludzkie zwłoki. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, były zakopane bardzo głęboko - około 4 m pod powierzchnią ziemi. Znalezione szczątki były zawinięte w dywan lub koc. Śledczy przypuszczali, że to zwłoki zaginionej siedem lat temu Krystyny A. z Bielska Podlaskiego.

Ani policja, ani prokuratura nie „chwaliły się” tym odkryciem, ponieważ czekały na badania DNA, które potwierdzą ich przypuszczenia. Wyniki już są.

Od rzecznika prokuratury dowiedzieliśmy się, iż zatrzymany został mąż zaginionej - Grzegorz A. Niewykluczone, że zarzuty usłyszą też syn i córka. Wszyscy przez siedem lat twierdzili bowiem, iż Krystyna A. żyje. Miała porzucić rodzinę i wyjechać za granicę.

- Trwają czynności wyjaśniające, więcej informacji nie udzielam - uciął Łukasz Janyst, rzecznik prokuratury Okręgowej w Białymstoku.

Sąsiedzi nie uwierzyli w wyjazd

W 2011 r., 41-letnia wówczas Krystyna A. z dnia na dzień zniknęła. Była u znajomych, wyszła popołudniu. Miała iść do domu. Ślad po niej zaginął.

W artykule przeczytasz m.in.:

 • Kiedy znaleziono zwłoki?
 • Dlaczego o zabójstwo podejrzany jest mąż kobiety?
 • Okoliczności zabójstwa kobiety
Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.