Biznesmen Marek F. skazany za bielską aferę podsłuchową

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Izabela Krzewska

Biznesmen Marek F. skazany za bielską aferę podsłuchową

Izabela Krzewska

Chodzi o podlaski wątek głośnej afery taśmowej. Biznesmen, który zlecił nagrywanie czołowych polityków PO-PSL w warszawskich restauracjach, podsłuchiwał też dwie spółki z branży węglowej z Bielska Podlaskiego. W czwartek usłyszał prawomocny wyrok. Już drugi.

To pół roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata oraz grzywna w wysokości 10 tys. zł. Tak zdecydował Sąd Okręgowy w Białymstoku, który rozpatrywał apelacje stron: obrony, prokuratora i pełnomocnika pokrzywdzonych spółek.

Wyrok jest skazujący, ale niższy niż ten orzeczony w pierwszej instancji. Dokładnie o połowę. Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim skazał bowiem Marka F. na rok więzienia w zawieszeniu. Drugiego oskarżonego, Bogusława T., na grzywnę oraz 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu (też za podawanie się za funkcjonariusza wywiadu państwowego). Jemu również sąd odwoławczy zmniejszył karę - do 8 miesięcy. Zawieszenie jej wykonania - pozostawił.

Z dalszej części artykułu dowiesz się m. in.

  • Jak sąd uzasadnił złagodzenie kar
Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.