Biznesmen Marek F. skazany za bielską aferę podsłuchową

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Izabela Krzewska

Biznesmen Marek F. skazany za bielską aferę podsłuchową

Izabela Krzewska

Chodzi o podlaski wątek głośnej afery taśmowej. Biznesmen, który zlecił nagrywanie czołowych polityków PO-PSL w warszawskich restauracjach, podsłuchiwał też dwie spółki z branży węglowej z Bielska Podlaskiego. W czwartek usłyszał prawomocny wyrok. Już drugi.

To pół roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata oraz grzywna w wysokości 10 tys. zł. Tak zdecydował Sąd Okręgowy w Białymstoku, który rozpatrywał apelacje stron: obrony, prokuratora i pełnomocnika pokrzywdzonych spółek.

Wyrok jest skazujący, ale niższy niż ten orzeczony w pierwszej instancji. Dokładnie o połowę. Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim skazał bowiem Marka F. na rok więzienia w zawieszeniu. Drugiego oskarżonego, Bogusława T., na grzywnę oraz 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu (też za podawanie się za funkcjonariusza wywiadu państwowego). Jemu również sąd odwoławczy zmniejszył karę - do 8 miesięcy. Zawieszenie jej wykonania - pozostawił.

Z dalszej części artykułu dowiesz się m. in.

  • Jak sąd uzasadnił złagodzenie kar
Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.