Adam Muśko

Brakowało wykończenia akcji i mamy tylko punkt

Taras Romanczuk z powodu urazu jakiego doznał w meczu ze Śląskiem nie zagra przez dwa tygodnie Fot. Wojciech Wojtkielewicz Taras Romanczuk z powodu urazu jakiego doznał w meczu ze Śląskiem nie zagra przez dwa tygodnie
Adam Muśko

Noty zawodników Jagiellonii po zremisowanym u siebie 1:1 meczu ze Śląskiem Wrocław.

Kibic piłkarski jest szczęśliwy wtedy, gdy jego drużyna gra ładnie dla oka, a ponadto jest skuteczna i zdobywa punkty. Niestety rzadko to idzie w parze. Tak było w przypadku Jagiellonii w starciu ze Śląskiem. Gdy na początku drugiej połowy żółto-czerwoni objęli prowadzenie z pasją ruszyli do szturmu na bramkę gości i stworzyli sobie kilka dogodnych okazji na podwyższenie wyniku. Niestety zmarnowali je, a najprawdopodobniej osłabiony kadrowo Śląsk nie byłby w stanie odrobić strat. Tak więc po szczęśliwie odniesionej wygranej w poprzedniej kolejce w Kielcach los zabrał punkty w starciu ze Śląskiem. Czyli tradycyjnie już suma szczęścia wyszła na zero.

Noty zawodników Jagiellonii za mecz ze Śląskiem (skala ocen 0 - 6):

Marian Kelemen - 4: Przy stracie gola nie zawinił. W innych sytuacjach bronił pewnie.

Łukasz Burliga - 4,5: Najlepszy mecz w tym sezonie prawego obrońcy. W defensywie nie do przejścia i bardzo aktywny w ataku. Zaliczył asystę przy golu Tarasa Romanczuka.

Ivan Runje - 3: Miał kilka skutecznych odbiorów piłki, ale także i błędy. Po jego stracie piłki w środku pola Śląsk zdobył bramkę.

Guti - 3: To on nieudanie próbował zatrzymać Michała Maka, który zdobył gola dla Śląska. Niepewny w kilku innych sytuacjach.

Guilherme - 4: Dobre spotkanie lewego obrońcy. Swoimi wejściami sprawiał wiele kłopotów defensywie przyjezdnych.

Fedor Cernych - 4: Kilka razy jak zwykle uciekł rywalom, którzy często musieli uciekać się do fauli.

Rafał Grzyb - 4: Widać, że kapitanowi Jagi służy rytm meczowy. Dobry mecz mógł ukoronować bramką, ale piłka po strzale głową odbiła się od słupka.

Taras Romanczuk - 4,5: Do momentu zejścia z kontuzją najlepszy na boisku. W pierwszej połowie brylował w środku pola, a zaraz po wznowieniu gry zdobył ładnego gola.

Karol Świderski - 2,5: Pierwszy raz w tym sezonie w podstawowej jedenastce. Tylko to, że zagrał na skrzydle, czyli nie na swojej pozycji, może tłumaczyć bardzo przeciętny występ. Zmieniony przez Przemysława Frankowskiego po pierwszej połowie.

Martin Pospisil - 4: Do pełni szczęścia zabrakło tylko bramki, a Czech miał bardzo dobre okazje, aby ją zdobyć. Widać, że coraz lepiej czuje się jako prowadzący grę drużyny.

Cillian Sheridan - 3,5: Mocno zaangażowany. Rywale mieli z nim dużo kłopotów. W pierwszej połowie jego strzał był minimalnie niecelny.

Przemysław Frankowski - 4: Dobre wejście w sezon. W pierwszym spotkaniu po kontuzji przy golu zaliczył asystę drugiego stopnia.

Bartosz Kwiecień - 3: W 65 minucie zmienił Romanczuka. Po jego główce bramkarz z trudem wybił piłkę na rzut rożny. Z kolei pod swoją bramką sprokurował rzut wolny z niebezpiecznej odległości.

Łukasz Sekulski: Grał za krótko, aby go oceniać.

Ranking piłkarzy Jagiellonii

1. Marian Kelemen24
2. Taras Romanczuk22.5
3. Ivan Runje21
4. Fedor Cernych20,5
5. Guilherme20
Martin Pospisil20
7. Guti 19,5
8. Arvydas Novikovas 18,5
9. Rafał Grzyb18
10. Cillian Sheridan16,5
11. Łukasz Sekulski13
Łukasz Burliga13
13. Dmytro Chomczenowski 8,5
14. Karol Świderski 7,5
15. Przemysław Frankowski 4
16. Ziggy Gordon3,5
Bartosz Kwiecień3
18. Dawid Szymonowicz3
19. Damian Szymański2,5

Adam Muśko

Od początku pracy w mediach lokalnych zajmowałem się tematyką sportową. Z Gazetą Współczesną i Kurierem Porannym jestem związany od 2016 roku. Natomiast od 2021 roku w obu tych tytułach pracuję jako dziennikarz online. Moim zadaniem jest jak najszybsze dostarczenie czytelnikom rzetelnych, zweryfikowanych informacji o regionie.   

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.