Budujemy S3 – poślizg pod Gorzowem, za Sulechowem...

Czytaj dalej
Jarosław Miłkowski

Budujemy S3 – poślizg pod Gorzowem, za Sulechowem...

Jarosław Miłkowski

Obwodnica Gorzowa miała być gotowa już w kwietniu, później na wakacje. A odcinek Sulechów – Zielona Góra w sierpniu. Niestety, nic z tego...

Jak wygląda podróż trasą S3 w okolicach Gorzowa? Jak mówi nam Wiesław Widecki, naczelnik lubuskiej drogówki, w week-end jadący na północ trafiają na korek już między drogą na wysokości Deszczna a południowym węzłem przy ul. Kasprzaka. Sznur aut ciągnie się aż po Małyszyn. – Bywa, że korek ma ponad 10 kilometrów. Samochody poruszają się w wolnym tempie i pokonanie tego odcinka może zająć do 1,5 godziny – szacuje Widecki. Policjanci pomagają w sterowaniu ruchem. A szczególną uwagę zwracają w piątek od godziny 14, w sobotę przed południem i w niedzielę po południu. To wtedy korkuje się odcinek S3, na którym ruch wciąż odbywa się tylko jednym pasem.Druga nitka obwodnicy Gorzowa miała zostać oddana do użytku na koniec kwietnia tego roku. Z tych planów wyszły nici.

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz w wydaniu PLUS.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.