Bydgoszcz płaci dużo więcej za prąd niż przed kilkoma miesiącami

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Bydgoszcz płaci dużo więcej za prąd niż przed kilkoma miesiącami

Sławomir Bobbe

Rząd zdecydował, że ceny prądu dla odbiorców indywidualnych i samorządów nie wzrosną. Ale miasto już płaci kilkadziesiąt procent więcej.

- Miasto Bydgoszcz po zamieszaniu z umowami podpisało umowę z ENEA SA na okres od 1 października 2018 do 30 czerwca 2019 roku. Stawka jest wyższa o 38 proc. niż w analogicznym okresie poprzedzającym i wynosi 356 złotych brutto za MWh. W budżecie na drugą połowę 2018 musimy więc dołożyć aż 4 mln złotych w stosunku do drugiej połowy roku 2017 roku - informuje Tomasz Bońdos, energetyk miasta. - Analizujemy ustawę o regulacji cen energii na 2019 rok. Czekamy na rozporządzenia Ministra Energii. Ustawa jest tylko punktem wyjścia do dalszych działań.

Formalnie samorządy nie mają płacić więcej za energię elektryczną, ale deklaracje to jedno, a praktyka - drugie.

- Mamy ciągle wiele wątpliwości, nie wiemy czy cena będzie stała na rok 2019 ze stawką, którą mieliśmy do 30 czerwca od dostawcy Novum w wysokości 256 złotych za MWh brutto? Czy w związku z tym musimy ogłaszać kolejny przetarg ? Umowy mamy do 30 czerwca 2019 roku, obowiązuje nas Prawo Zamówień Publicznych. I wreszcie, czy stawka będzie tylko niska do 30 czerwca 2019 ? - zastanawia się Tomasz Bońdos.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.