Były szef MO musi iść do więzienia. Sąd oddalił dwie kasacje

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Andrzej Matys

Były szef MO musi iść do więzienia. Sąd oddalił dwie kasacje

Andrzej Matys

Sąd Najwyższy oddalił dwie kasacje w sprawie byłego komendanta wojewódzkiego MO w Białymstoku Sylwestra R. Dwa lata temu został on skazany - za bezprawne internowanie działaczy opozycji na początku stanu wojennego - na póltora roku więzienia.

- Postępowanie w tej sprawie Sąd Najwyższy zakończył jeszcze w październiku, ale ze względu na jej zawiły charakter, wydanie orzeczenia odroczył do 6 listopada. Wtedy też zdecydował, że obydwie złożone kasacje należy oddalić, zaś tę która pochodziła od obrońcy oskarżonego uznał za bezzasadną. Takie rozstrzygnięcie oznacza, że ważny jest wyrok skazujący Sądu Okręgowego w Białymstoku z 18 października 2016 rok - wyjaśnia Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego SN.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Matys

Dziennikarz od ponad trzydziestu lat (niewiarygodne, a jednak). Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.