Marta Gawina

CBA ciągle w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego

CBA ciągle w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego Fot. Archiwum
Marta Gawina

Trwająca od maja ub.r. kontrola funkcjonariuszy CBA w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego została przedłużona do marca. Marszałkowie z całej Polski interweniują u rządzących.

Sprawa kontroli miała zostać wyjaśniona w czasie sejmowej komisji samorządu terytorialnego. Spotkali się na niej marszałkowie 16 województw z ministrem koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim.

- Liczyliśmy, że dowiemy się o finale akcji CBA w urzędach. Nie dowiedzieliśmy się. Za to od ministra Kamińskiego usłyszeliśmy, że marszałkowie powinni zważać na to, co mówią, bo kontrole jeszcze się nie zakończyły. Obecni na sali odebrali to jako groźbę - powiedział wicemarszałek Maciej Żywno.

CBA sprawdza w UMWP wydawanie unijnych pieniędzy w latach 2007-2013. Szczególną uwagę zwraca na programy, z których korzystały same urzędy marszałkowskie. Pod lupę poszły też oświadczenia majątkowe marszałków. Akcja trwa w całym kraju.

Do kiedy potrwa kontrola? Czy w Białymstoku wykryto jakieś nieprawidłowości?

- Kontrole we wszystkich urzędach marszałkowskich w całym swoim zakresie zostały przedłużone do marca 2017 r. Po zakończeniu procedur kontrolnych będziemy mogli poinformować o ustaleniach, dotyczących naszych działań - informuje biuro prasowe.

Większością urzędów marszałkowskich, także podlaskim, rządzi koalicja PO-PSL. A służbami specjalnymi - PiS.

Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.