Cel Wigier jest jasny: walka o utrzymanie się w I lidze

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Daniel Zalewski

Cel Wigier jest jasny: walka o utrzymanie się w I lidze

Daniel Zalewski

Suwalskie Wigry rozpoczęły przygotowania do nowego pierwszoligowego sezonu.

Po letniej przerwie treningi wznowili piłkarze suwalskich Wigier. Na bocznym boisku stadionu miejskiego w Suwałkach stawili się wszyscy zawodnicy, którzy mają ważny kontrakt z Wigrami, czterech nowych zawodników oraz piłkarze rezerw i gracze przebywający na testach.

W klubie na kolejny sezon zostaną Hieronim Zoch, Krzysztof Sztukowski, Rafał Remisz, Mateusz Radecki, Robert Dadok, Filip Rusiak, Damian Gąska i Kamil Zapolnik. W pierwszych zajęciach uczestniczyło również czterech graczy drużyny rezerw: Wojciech Bil, Maciej Radaszkiewicz, Adrian Piekarski i Łukasz Szczerbowski oraz dwóch piłkarzy, którzy z klubu odejdą. Adrian Karankiewicz i Paweł Baranowski.

- Przygotowania będą krótkie, ale na pewno damy radę to wszystko ułożyć tak, aby to dobrze funkcjonowało. Cel jest jasny - walczymy o utrzymanie. Chcemy zbudować zespół tak, aby to utrzymanie spokojnie sobie zapewnić. Myślę, że do momentu meczu pucharowego będziemy mieli praktycznie ten sam zespół, który będzie walczył w lidze. Trzeba jak najszybciej zgrać piłkarzy i przygotować się dobrze fizycznie - powiedział trener Artur Skowronek.

Pod okiem nowego szkoleniowca Wigier trenowali już nowi zawodnicy biało-niebieskich: Radosław Bukacki i Robert Obst. Obaj piłkarze związali się suwalskim klubem rocznymi umowami. 19- letni Bukacki to były pomocnik Olimpii Elbląg, który poprzedni sezon spędził na drugoligowych boiskach, gdzie rozegrał 33 spotkania. Dwa lata starszy Obst został wypożyczony do Wigier z Pogoni Szczecin. Występujący na pozycji defensywnego pomocnika, lub środkowego obrońcy zawodnik w minionym sezonie wystąpił w 7 spotkaniach Lotto Ekstraklasy, w których zdobył jedną bramkę.

Wczoraj umowę z suwalskim klubem podpisała kolejna dwójka - 25-letni obrońca Adrian Jurkowski i trzy lata młodszy boczny pomocnik Krzysztof Wołkowicz. Pierwszy trafił do Suwałk z Sandecji Nowy Sącz, w barwach której rozegrał w minionych rozgrywkach 5 spotkań, a drugi z GKS-u Katowice, gdzie na boisku zameldował się dwunastokrotnie. Obaj zawodnicy podpisali roczne kontrakty.

Zmiany nie ominęły również sztabu trenerskiego. Szkoleniowiec suwalczan Artur Skowronek postawił na dwóch asystentów. Pierwszym będzie 27-letniego Dawid Szulczek, który ostatnio pracował jako asystent Skowronka w II ligowym Rozwoju Katowice, a drugim doskonale znany w Suwałkach, wychowanek i były piłkarz Wigier - Daniel Ołowniuk. Dotychczas były napastnik suwalczan pracował jako trener w Akademii Piłkarskiej Wigier. Do zmiany doszło także na stanowisku trenera bramkarzy. Andrzeja Olszewskiego zastąpił 45- letni Grzegorz Żmija, który ostatnio pracował w Kotwicy Kołobrzeg, a wcześniej trenował bramkarzy m.in. w Podbeskidziu Bielski Biała, Ruchu Radzionków, czy Pogoni Szczecin.

W lipcu piłkarzy z Suwałk czekają cztery mecze kontrolne przeciwko Olimpii Zambrów, FK Lietava Jonava i Pogoni Siedlce (wciąż nieznany jest czwarty zespół). Pod koniec miesiąca pierwszy prawdziwy sprawdzian - początek zmagań w Pucharze Polski. Rywala Wigier wyłoni runda wstępna. Będzie nim Rekord Bielsko-Biała lub drugoligowy GKS Bełchatów.

Daniel Zalewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.