Grażyna Ostropolska

Chcą wsadzić Szpaka za kraty! W felietonie, dotyczącym 26. urodzin Radia Maryja, posłużył się ironią i użył określenia „kołtuński kraj”

Antoni Szpak z nieżyjącym już Markiem Sobczakiem przez wiele lat tworzyli kabaret Klika Fot. Dariusz Bloch Antoni Szpak z nieżyjącym już Markiem Sobczakiem przez wiele lat tworzyli kabaret Klika
Grażyna Ostropolska

Antoniego Szpaka, satyryka i kabareciarza ściga prokuratura. Za... publiczne znieważenie Narodu Polskiego. Grożą mu trzy lata więzienia.

To nie żart! Łódzka prokuratura zabrała się do sprawy bardzo poważnie. Zabezpieczyła dowód przestępstwa w postaci felietonu Antoniego Szpaka pt. „Telewizor pod gruszą” opublikowanego 17 grudnia 2017 r. w tygodniku „Agora”. Tym razem Szpak, zaprawiony w krytyce polityków wszelakiej maści, skierował ostrze satyry w stronę włodarzy, biorących udział w uroczystych obchodach 26. rocznicy Radia Maryja w Toruniu. Napisał m.in., że „ojcu Rydzykowi hołdy i dary składali, tudzież pokłony bili ministrowie: Macierewicz, Ziobro, Błaszczak, Szyszko, Kempa oraz towarzyszący im parlamentarzyści i samorządowcy, a listy z gratulacjami i życzeniami przysłali: prezes, prezydent i premier”. Zacytował fragmenty tych listów i ironicznie je skomentował, jak na zawodowego prześmiewcę przystało. Nie spodziewał się, że spadną na niego gromy z jasnego nieba.

Taka paranoja

W dalszej części artykułu m.in. o reakcji satyryków na zarzuty stawiane Antoniemu Szpakowi

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Grażyna Ostropolska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.wspolczesna.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.