Andrzej Matys

„Chorzy” mogą stracić zasiłek, pracę, a nawet... żonę

„Chorzy” mogą stracić zasiłek, pracę, a nawet... żonę
Andrzej Matys

Zakład Ubezpieczeń Społecznych systematycznie kontroluje, co robią chorzy podczas zwolnień lekarskich. Okazuje się, że w Podlaskiem mniej więcej, co 20 nie służy do tego by chory wyzdrowiał.

Pracownik przebywający na zwolnieniu lekarskim może spodziewać się, kontroli. Może ją przeprowadzić pracodawca lub Zakład Ubezpieczeń Społecznych, by sprawdzić, co chory robi podczas zwolnienia i czy rzeczywiście go potrzebuje.

- Zdarzały się przypadki, gdy podczas wizyty pod wskazanym przez chorego adresem, kontrolerzy nikogo nie zastali. Nieobecny chory, w złożonym wyjaśnieniu podał, że nie było go w domu, gdyż pojechał opiekować się niedołężnym teściem. Jak mogła wyglądać ta opieka skoro chory opiekował się chorym - pyta Katarzyna Krupicka, regionalna rzecznik prasowa ZUS województwa podlaskiego.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Matys

Dziennikarz od ponad trzydziestu lat (niewiarygodne, a jednak). Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.