Cierpiąca Ameryka. Coraz więcej Amerykanów niezadowolonych ze swojego życia

Czytaj dalej
Fot. Fot. Pixabay/geralt
Andrzej Grochal

Cierpiąca Ameryka. Coraz więcej Amerykanów niezadowolonych ze swojego życia

Andrzej Grochal

Spadła liczba Amerykanów, którzy twierdzą, że w obecnych warunkach świetnie prosperują. Odsetek tych, którzy „cierpią” jest najwyższy od niemal 15 lat i zgodnie z ogłoszonym w poniedziałek sondażem Gallupa sięga 5.6 proc.

Badanie opinii publicznej zostało przeprowadzone w ramach Indeksu Oceny Życia. Gallup prosi z tej okazji respondentów do wyrażenia ich opinii na temat obecnej sytuacji w kraju.

„Warunki ekonomiczne są prawdopodobnie głównym czynnikiem przyczyniającym się do pogarszających się ocen. Pomimo powstania w lipcu 528 tys. nowych miejsc pracy, utrzymująca się wysoka inflacja hamuje poprawę wskaźników opinii” – piszą autorzy raportu.

[polecany]23657725[/polecany]

5,6 proc. respondentów uznało, że ich życie jest „cierpieniem”. To największy odsetek od czasu, gdy Gallup wprowadził w 2008 roku Indeks Oceny Życia.

„Odsetek cierpiących podwoił się wśród Republikanów, do 5,4 proc. Wśród Demokratów również skoczył prawie dwukrotnie do 5,4 proc. w porównaniu z 2,9 proc. sprzed roku” – potwierdza badanie.

Wynika z niego, że nieco ponad 51 proc. respondentów uważa się za świetnie prosperujących. Jest ich jednak najmniej od 18 miesięcy. Rekordowy poziom, niemal 60 proc., odnotowano w czerwcu 2021 roku.

[polecany]23619287[/polecany]

„Od czasu osiągnięcia rekordowego poziomu w czerwcu 2021 roku, ocena życia przez dorosłych Amerykanów stale się pogarsza. Lipcowy wskaźnik cierpienia sięgający 5,6 proc. po raz pierwszy przekroczył w USA 5 proc., czyli dotknęło to ok. 14 milionów dorosłych” – stwierdza raport.

Rośnie też niezadowolenie ze stanu wartości moralnych. 50 proc. Amerykanów sądzi, że stan wartości moralnych jest „słaby”, a 37 proc. uważa go za „jedynie przeciętny”. W opinii Galupa „może to negatywnie wpływać na ogólną ocenę życia”.

Źródło: PAP

Andrzej Grochal

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.