Co się musi stać, by Polska zagrała na mundialu ANALIZA

Czytaj dalej
Fot. Bartek Syta
Rafał Musioł

Co się musi stać, by Polska zagrała na mundialu ANALIZA

Rafał Musioł

Po klęsce w Kopenhadze sytuacja w grupie mocno się skomplikowała. Polacy nadal wszystko mają w swoich nogach, jednak na pomyłkę nie ma już miejsca. Zobacz, co się musi stać, aby Biało-Czerwoni zagrali na mundialu w Rosji.

Przede wszystkim należy pamiętać, że o kolejności w grupie decyduje różnica goli we wszystkich spotkaniach, później bierze się pod uwagę liczbę bramek strzelonych, a dopiero w kolejnym punkcie bezpośrednie mecze. Taki system dodatkowo komplikuje sytuację Polaków, którzy mają najsłabszy bilans strzelecki (+4) z walczącej o awans trójki (Czarnogóra +10, Dania +8).

Jednocześnie jednak zespół Nawałki wciąż ma nad konkurentami przewagę trzech punktów, w dodatku Czarnogóra z Danią zmierzy się w bezpośrednim meczu w przedostatniej kolejce.

Bez względu na inne wyniki w grupie Polsce awans zagwarantuje zdobycie w ostatnich trzech występach (u siebie z Kazachstanem, na wyjeździe z Armenią i u siebie z Czarnogórą) siedmiu punktów. Jeśli jednak w meczu Czarnogóry z Danią padłby remis niezbędna liczba punktów potrzebnych Biało-Czerwonym spadłaby do pięciu, w tym co najmniej jednego z Czarnogórą.

Plan ostatnich kolejek:
4 września: POLSKA - Kazachstan,
Armenia - Dania, Czarnogóra - Rumunia
5 października: Armenia - POLSKA, Czarnogóra - Dania, Rumunia - Kazachstan
8 października: POLSKA - CZARNOGÓRA, Dania - Rumunia, Kazachstan - Armenia

ZOBACZ TAKŻE:
Dania - Polska 4:0. Wróciły demony sprzed lat... RELACJA + ZDJĘCIA + WIDEO

Co Ty wiesz o Jerzym Ziętku? Rozwiąż QUIZ DZ

Szkolna wyprawka 2017. Ile kosztuje? CENY BIEDRONKA, KAUFLAND, TESCO, CARREFOUR, AUCHAN

25 lat po pożarze lasów w Kuźni Raciborskiej. Zobacz niezwykły dokument multimedialny poświęcony tragedii z 1992 roku. Kliknij w przycisk PLAY. Zachęcamy, aby oglądać na monitorze komputera.

KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS

Rafał Musioł

Zastępca szefa Działu Sportowego Dziennika Zachodniego, felietonista i bloger ("Męski Punkt Widzenia"). Pracuje od 1993 roku, był korespondentem podczas kilkunastu finałów piłkarskich mistrzów Europy oraz mistrzostw świata. Specjalizuje się także w boksie zawodowym oraz w skokach narciarskich. Jego cechą rozpoznawczą jest krytyczne spojrzenie na świat sportu, a zwłaszcza na styk tej dziedziny życia z polityką. Uważnie przygląda się także finansowaniu klubów piłkarskich ze środków publicznych. Najchętniej koresponduje na Twitterze. Twitter: @rafal_musiol

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.