Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Czarna Białostocka. Staruszka uduszona w mieszkaniu przy Żeromskiego. Sąsiedzi mówią: Zabił ją ktoś stąd

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Magdalena Kuźmiuk

Czarna Białostocka. Staruszka uduszona w mieszkaniu przy Żeromskiego. Sąsiedzi mówią: Zabił ją ktoś stąd

Magdalena Kuźmiuk

Zwłoki Stanisławy L. w jej mieszkaniu znaleźli rankiem sąsiedzi. Zaraz potem w bloku zaroiło się od policjantów. Ktoś 80-latkę udusił. Mieszkańcy mówią nam, że kobieta handlowała papierosami, wódką. Że znała mordercę.

Zwłoki Stanisławy L. w jej mieszkaniu znaleźli rankiem sąsiedzi. Zaraz potem w bloku zaroiło się od policjantów. Ktoś 80-latkę udusił. Mieszkańcy mówią nam, że kobieta handlowała papierosami, wódką. Że znała mordercę.

Jesteśmy tu wszyscy w bloku w wielkim szoku. Niczego nie słyszałam. Całą noc cicho było. My przez ścianę mieszkamy. Sąsiadka głośno rozmawiała, to gdyby krzyczała, to ja bym słyszała - mówi nam się pani Wanda, najbliższa sąsiadka zamordowanej Stanisławy L. - Dopiero rano drzwi na oścież na klatkę były otwarte, jakaś pani zapukała do sąsiadki, z góry schodził sąsiad i to oni ją znaleźli. Klęczała tak przy wersalce jeszcze w koszuli nocnej.

Zwłoki 80-letniej Stanisławy L. sąsiedzi znaleźli w miniony czwartek w jej mieszkaniu na parterze bloku przy ulicy Żeromskiego w Czarnej Białostockiej. Kobieta mieszkała sama. Była wdową.

Drzwi wejściowe do mieszkania zaplombowali policjanci. Rolety w oknach zasłonięte.

- 50 lat drzwi w drzwi mieszkałyśmy. Zakupy jej robiłam, bo jej ciężko było chodzić, miała nogi chore. Spokojna starsza pani, staranna. Majątków żadnych nie miała, kto mógł to zrobić? Co za ludzie? Niech by obili twarz, ale przy życiu zostawili. Po co od razu zabijać? Jacyś zwyrodnialcy! - dodaje pani Wanda.

- Nikt tam nie wnika w interesy sąsiadów - macha ręką sąsiad z tej samej klatki, kiedy zapytaliśmy, co zmarła robiła, czy mogła mieć wrogów, długi.

Jednak inni okoliczni mieszkańcy chętnie opowiadają, że mimo swoich 80 lat, starsza pani po kryjomu handlowała papierosami z przemytu i wódką. Jej mieszkanie odwiedzało wiele osób.

- To ktoś swój ją zabił - mówi wprost mężczyzna w średnim wieku, palący papierosa przed blokiem obok. - Tutaj różne rzeczy się działy przecież. Tu wiele osób handluje. Bieda jest, może ktoś nie miał jak oddać długu, może myślał, że ona ma pieniądze?

Pozostało jeszcze 46% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Magdalena Kuźmiuk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.wspolczesna.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.