Jakub Wróblewski

Czeremcha-Wieś. SKO w Białymstoku uchyliło decyzję wójta Czeremchy w sprawie budowy kurników. Gmina ponownie rozpatrzy sprawę

Protest mieszkańców przeciwko kurnikom, który odbył się w lutym 2021 roku. Fot. Archiwum/Katarzyna Dytkowska Protest mieszkańców przeciwko kurnikom, który odbył się w lutym 2021 roku.
Jakub Wróblewski

Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję wójta Czeremchy w sprawie budowy przemysłowych kurników. Gmina ponownie rozpatrzy sprawę. Sprawa ciągnie się już ponad rok.

W Czeremsze Wsi inwestor chciał wybudować 8 kurników, w każdym miałoby się znajdować 72 576 sztuk ptaków. Łącznie w kurnikach mogłoby być blisko 400 tys. sztuk drobiu. 12 stycznia 2021 roku w Czeremsze na wniosek inwestora, zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach i zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na: Budowie fermy drobiu wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Przeciwko inwestycji głośno protestowali mieszkańcy. Pod petycją w sprawie zablokowania budowy kurników podpisało się blisko 500 osób.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Wróblewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.