Hanna Walenczykowska

Czy bydgoscy kombatanci - żołnierze WP - byli dyskryminowani podczas Święta Niepodległości?

Tegoroczne Święto Niepodległości bydgoszczanie obchodzili pod hasłem „Świętujemy z ułanami”. Uroczystości odbywały się na m. in. Starym Rynku i sąsiadujących Fot. Filip Kowalkowski Tegoroczne Święto Niepodległości bydgoszczanie obchodzili pod hasłem „Świętujemy z ułanami”. Uroczystości odbywały się na m. in. Starym Rynku i sąsiadujących z nim uliczkach. Jedną z atrakcji był przejazd konnicy.
Hanna Walenczykowska

Przedstawiciele żołnierzy WP czują się urażenie postępowaniem organizatorów uroczystości niepodległościowych. Urząd wojewódzki przeprasza.

W minioną sobotę (11 listopada) bydgoszczanie - o czym już informowaliśmy - uroczyście i na wiele różnych sposobów obchodzili Święto Niepodległości. Na płycie Starego Rynku np. można było podziwiać ułanów, zanucić patriotyczne pieśni, wysłuchać historycznego nagrania przemówienia Ignacego Jana Paderewskiego a kilkaset metrów dalej na ulicy Długiej towarzyszyć tym, którzy składali kwiaty.

Bez zapowiedzi

Główne uroczystości odbyły się pod Pomnikiem Wolności. Niestety, nie wszyscy byli zadowoleni z przebiegu tej części obchodów, ponieważ organizator Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki postanowił zmienić zasady i pierwszy raz wyczytywać wszystkich, którzy składając kwiaty oddawali hołd poległym za wolność. W takiej sytuacji trudno było nie popełnić błędu.

w dalszej części artykułu:

 • Dlaczego prowadzący uroczystość pod Pomnikiem Wolności nie wyczytał delegacji Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, którzy oddali hołd obrońcom ojczyzny?
 • Czy komuś przeszkadzała obecność kombatantów na uroczystościach?
 • Stanowisko Urzędu Wojewódzkiego.

 

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Hanna Walenczykowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.