Czy lekarze rodzinni powinni badać osoby z podejrzeniem koronawirusa? "Niektórzy robią wszystko, żeby nie zobaczyć pacjentów"

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Nicole Młodziejewska

Czy lekarze rodzinni powinni badać osoby z podejrzeniem koronawirusa? "Niektórzy robią wszystko, żeby nie zobaczyć pacjentów"

Nicole Młodziejewska

Ustalenie nowej strategii walki z epidemią koronawirusa wprowadziło zmiany także w rolach, jakie dotychczas pełnili lekarze rodzinni. Według nowych założeń mieliby oni możliwość kierowania pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem na testy, po wcześniejszym zbadaniu w poradni. Niestety, ta kwestia nie podoba się samym lekarzom POZ, którzy twierdzą, że jest to zagrożenie dla pozostałych pacjentów. Z drugiej strony, pojawiają się głosy mówiące o tym, że lekarze rodzinni stali się wygodni i wolą prowadzić teleporady niż badać i leczyć pacjentów.

W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wprowadzeniu nowej strategii walki z epidemią koronawirusa. Jedną z wielu zmian jest nowa rola lekarzy rodzinnych, którzy mieliby wystawiać skierowania na testy pacjentom z podejrzeniem koronawirusa. Jak mówił jeszcze w ubiegły czwartek Adam Niedzielski, minister zdrowia, lekarze rodzinni mieliby takie skierowanie wystawić po wcześniejszym osobistym badaniu pacjenta w poradni.

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Nicole Młodziejewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.