Maria Eichler

Czy proces Finster kontra Wałdoch to polityczna zemsta?

Od lewej Radosław Sawicki i Marcin Wałdoch - ich teksty stały się podstawą do wystąpienia burmistrza do sądu. Fot. Maria Eichler Od lewej Radosław Sawicki i Marcin Wałdoch - ich teksty stały się podstawą do wystąpienia burmistrza do sądu.
Maria Eichler

Marcin Wałdoch, lider Arcan Historii, nie ma wątpliwości, że tak.

Jest wyrok w sprawie Finster kontra Wałdoch. Z powództwa burmistrza doszło do procesu o naruszenie dobrego imienia samorządowca poprzez publikację Marcina Wałdocha, z której wynikało, że włodarz w zamian za poparcie polityczne umarza podatki i udziela pomocy publicznej.

- Ten tekst mnie zniesławił - komentuje burmistrz. - Więc z wielką satysfakcją przyjmuję wyrok. To warunkowe umorzenie na dwa lata dla Marcina Wałdocha, plus wpłata na organizację zajmującą się poszkodowanymi w wypadkach, plus koszty zastępstwa procesowego.

Finster dodaje, że zarzuty się nie potwierdziły, a sąd przesłuchał wielu świadków. Wyjaśnia, że co najmniej nieuprawniona jest teza, jaką znalazł w jednej z publikacji Marcina Wałdocha, że sąd w Chojnicach jest jednym z wydziałów ratusza... Dodaje, że pomoc publiczna w postaci refundacji za szkolenie uczniów, jakiej udzielał w niektórych przypadkach, to nie jest jego widzimisię, ale coś na kształt 500 plus.

Wyrok jest nieprawomocny. W podobnej sprawie już do Sądu Okręgowego odwołał się Radosław Sawicki, lider stowarzyszenia Wspólna Ziemia. To samo pewnie za chwilę zrobi Marcin Wałdoch.

- Tak, na pewno będzie apelacja - potwierdza nam Wałdoch. - Na 100 procent. Dla mnie to proces polityczny i polityczna zemsta za to, że razem z Radkiem Sawickim ruszyliśmy kwestię wygaszenia mandatu byłego już przewodniczącego Rady Miejskiej Mirosława Janowskiego.

Proces trwał 1,5 roku. Dziennikarze nie mogli go relacjonować, bo odbywał się za zamkniętymi drzwiami. Przypomnijmy, że i Sawicki, i Wałdoch bardzo krytycznie oceniają rządy obecnego burmistrza Chojnic i niejednokrotnie dawali temu publicznie wyraz.

Maria Eichler

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.