Ewa Gorczyca

Czy Sąd Okręgowy w Krośnie zaostrzy karę dla oskarżonego 28-latka? Jechał kompletnie pijany. Śmiertelnie potrącił pieszego

Czy Sąd Okręgowy w Krośnie zaostrzy karę dla oskarżonego 28-latka? Jechał kompletnie pijany. Śmiertelnie potrącił pieszego Fot. KMP Krosno
Ewa Gorczyca

6 lat więzienia to zbyt surowy wyrok - uważają obrońcy 28-letniego Mateusza G. Przeciwnego zdania jest oskarżyciel. Zdaniem prokuratura i pełnomocniczki żony ofiary wypadku, do którego doszło w Zręcinie - kara wymierzona kierowcy powinna być wyższa. Sprawą zajął się Sąd Okręgowy w Krośnie.

Mateusz G. nie chciał przyjechać na rozprawę, która odbyła się w środę (16 października) w Sądzie Okręgowym w Krośnie. Od zatrzymania po wypadku przebywa w areszcie tymczasowym.

Sąd Rejonowy w Krośnie w lipcu br. skazał go na 6 lat pozbawienia wolności. Orzekł też 10 tys. nawiązki dla żony mężczyzny, który zginął pod kołami prowadzonego przez 28-latka vw passata.

Do wypadku doszło 2 listopada ub. roku. Było już po zmroku. Mateusz G. jechał ul. Karpacką w Zręcinie. Po drogiej stronie, poboczem, szedł pieszy, 60-letni mieszkaniec gm. Chorkówka.

To był prosty odcinek drogi. Mimo to kierowca passata zjechał na lewy pas, uderzył w pieszego. Samochód wypadł z jezdni, wpadł do rowu. Siła uderzenia spowodowała, że także pieszy został odrzucony do rowu.

W dalszej części przeczytasz:

 • Najpierw się nie przyznawał, potem twierdził, że myślał iż potrącił zwierzę
 • Ile miał w sobie promili kierowca passata
 • Wyrok z I instancji nie odpowiada zadnej stronie
Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Ewa Gorczyca

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.