Czym jest tlenoterapia hiperbaryczna? Jak wygląda komora hiperbaryczna?

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Czym jest tlenoterapia hiperbaryczna? Jak wygląda komora hiperbaryczna?

Materiał informacyjny

Najprostsza definicja tlenoterapii hiperbarycznej to metoda regeneracyjna polegająca na oddychaniu tlenem o zwiększonym stężeniu w warunkach ciśnienia większego niż atmosferyczne. W komorze znajduje się ciśnienie 1,5 ATA porównujące jest do ciśnienia osoby nurkującej pod wodą 5m.

PROMOCJA!
Tylko do końca roku na hasło ECHO DNIA 10%taniej na Tlenoterapie.

Jak wygląda zabieg w komorze??

Tlenoterapia hiperbaryczna trwa około 60-80 minut i składa się z 3 etapów.

Pierwszy etap:
Osoba zajmuje wygodną pozycję i zakłada maseczkę tlenową, rozpoczyna się faza powolnego sprężenia powietrza czyli zwiększa się ciśnienie w komorze. Trwa około 6-12 minut aż do momentu uzyskania ciśnienia 1,5ATA

Drugi etap:
Trwa około 45-60 minut osoba może się zrelaksować ponieważ to najdłuższa część wspomagania leczenia. W komorze panuje już odpowiednie ciśnienie, które umożliwia przenikanie tlenu przez płuca do krwi co wspomaga mechanizmy odpornościowe organizmu i przyśpiesza regenerację uszkodzonych tkanek oraz narządów. Podczas zabiegu osoba ma cały czas kontakt wzrokowy i głosowy z personelem.

Etap trzeci:
Ostatnia część sesji to rozprężenie czyli wyrównanie ciśnienia w komorze z powrotem do panującego na zewnątrz. Podobnie jak sprężenie trwa 6-12 minut, gdy ciśnienie jest wyrównane osoba może opuścić komorę. Po zabiegu większość osób odczuwa przypływ energii, lecz w niektórych przypadkach może pojawić się senność.

TLENOTERAPIA HIPERBARYCZNA JEST TO ZABIEG DLA WSZYSTKICH OSÓB W KAŻDYM WIEKU. CORAZ CZĘŚCIEJ STAJE SIĘ PODSTAWĄ DO REGENERACJI ORGANIZMU PO ZABIEGACH I CHOROBACH A TAKŻE DLA SPORTOWCÓW.

TLENOTERAPIA JEST WSPARCIEM W WALCE Z POWIKŁANIAMI PO PRZEBYTEJ CHOROBIE COVID 19 I NIE TYLKO...

Podczas zabiegu w komorze hiperbarycznej znajdującej się pod ciśnieniem 1,5ATA płuca wchłaniają więcej tlenu niż gdy otrzymują tlen w normalnych warunkach ciśnieniowych.

Układ krążenia transportuje tlen z płuc do wszystkich komórek ciała aby wspomóc walkę z bakteriami. Tlenoterapia hiperbaryczna wpływa także na produkcję nowych komórek macierzystych które sprzyjają w leczeniu i regeneracji organizmu. W normalnym ciśnieniu poziom tlenu wynosi w naszych tętnicach 100mmHg jeśli zwiększymy ciśnienie do 1,5ATA ilość tlenu zwiększy się w naszych tętnicach do1400mmHg czyli przez komorę dostarczamy 14 razy więcej tlenu do organizmu.

TYM RAZEM COŚ DLA NAS KOBIET:

Macie problemy ze skórą która wymaga dobrego dotlenienia i odnowy?

TERAPIA HIPERBARYCZNA WSPOMAGA PRODUKCJĘ KOLAGENU I PRZYŚPIESZA ODNOWE TWOJEJ SKÓRY NA WSZYSTKICH JEJ POZIOMACH. DO KRWIOOBIEGU DOSTARCZA WIĘCEJ KOMÓREK MACIERZYSTYCH, TKANKI SĄ LEPIEJ ODŻYWIONETOKSYNY SZYBCIEJ USUWANE, A PROCES STARZENIA OPÓŹNIA SIĘ.

TLEN PRZYŚPIESZA PROCESY METABOLICZNE ORGANIZMU zwiększając przemianę materii i regenerację.

SZYBCIEJ WRACASZ DO ZDROWIA po zabiegach medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej czy laseroterapii.

TLENOTERAPIA DLA SENIORÓW

Po sesji hiperbarycznej w organizmie zwiększa się produkcja białych i czerwonych krwinek a odpowiednie dotlenienie wszystkich tkanek poprawia wydajność osłabionego ciała i umysłu.
Tlenoterapia wspiera:

TLENOTERAPIA DLA SPORTOWCÓW

Dzięki właściwością nasycenia tlenem całego organizmu łagodne komory hiperbaryczne pomogły już tysiącom osób na całym świecie w regeneracji i w poprawie osiągów sportowych a także urody. Korzystając z komory zaczniesz szybciej wracać do pełnej sprawności fizycznej po ciężkich treningach, meczach, maratonach. Zabieg w komorze powoduje szybką regenerację tkanek, zmniejszają się stany zapalne, redukują obrzęki, likwidują zakwasy, wraz z kolejnymi sesjami w komorze zwiększa się wydolność tlenowa całego organizmu.

KORZYŚCI Z ZABIEGÓW TLENOTERAPII HIPERBARYCZNEJ:

ZALECENIA DO SKORZYSTANIA Z KOMORY HIPERBARYCZNEJ

Z komory mogą korzystać nie tylko dorośli, ale również i dzieci.
W razie jakichkolwiek obaw dzieci mogą skorzystać z komory wraz z rodzicem.

Komora dla dzieci

W naszym salonie Strefa Beauty, który mieści się w Kielcach przy ulicy Tadeusza Szymona Włoszka 6/1U można skorzystać z tlenoterapii hiperbarycznej i nie tylko, mamy też cały zakres usług fryzjerskich.

Sprawdź naszą ofertę:
Tel: 665 841 040
Salon fryzjerski
Fb:Creative Look

Tlenoterapia hiperbaryczna
Fb: tlenoterapia hiperbaryczna Aneta Zajęcka

PROMOCJA DO KOŃCA ROKU!
Na hasło ECHO DNIA 10% taniej!

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.