Edyta Hanszke

Czyste ciepło w moim domu ze spalania paliw stałych

Ciekawostki dotyczące działań służących ochronie powietrza można też znaleźć na  facebookowym profilu „Środowisko Życiem: Stop Smog” prowadzonym przez Fot. fb „Środowisko Życiem: Stop Smog” Ciekawostki dotyczące działań służących ochronie powietrza można też znaleźć na facebookowym profilu „Środowisko Życiem: Stop Smog” prowadzonym przez Instytut Ochrony Środowiska – PIB „Stop Smog”.
Edyta Hanszke

Jak właściwie użytkować domowe piece - można się dowiedzieć z poradnika opracowanego przez Ministerstwo Środowiska.

Głównym źródłem zanieczyszczenia powietrza w Polsce jest tzw. niska emisja (jednym z jej elementów są spaliny z lokalnych i domowych kotłowni zasilanych piecami na węgiel, koks czy miał). Dla osób korzystających z takich źródeł ciepła Ministerstwo Środowiska przygotowało poradnik „Czyste ciepło w moim domu ze spalania paliw stałych”, dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej: www. mos.gov.pl.

Można w nim znaleźć praktyczne wskazówki i porady dotyczące odpowiedniego użytkowania domowych urządzeń grzewczych na paliwa stałe, głównie węgiel kamienny i drewno.

Jest tam także mowa o konieczności zmniejszenia zapotrzebowania budynków mieszkalnych na ciepło poprzez termomodernizację oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Ciekawostki dotyczące działań służących ochronie powietrza można też znaleźć na facebookowym profilu „Środowisko Życiem: Stop Smog” prowadzonym przez Instytut Ochrony Środowiska – PIB „Stop Smog”.

Przedstawiciele ministerstwa przypominają też o zmianach prawa, które mają wpłynąć na poprawę jakości powietrza zaplanowanych w Krajowym Programie Ochrony Powietrza. M.in. od 1 października ubiegłego roku wprowadzono wymagania dotyczące kotłów na paliwo stałe.

Edyta Hanszke

Zajmuję się tematyką gospodarki, przedsiębiorczości, rynku pracy, ubezpieczeń i społeczną. Piszę o szeroko rozumianych pieniądzach: tych, które zarabiamy, wydajemy, ale także np. pochodzących z programów unijnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.