Damian Raczkowski pokieruje Agencją Rozwoju Regionalnego „ARES” w Suwałkach

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Kubaszewski

Damian Raczkowski pokieruje Agencją Rozwoju Regionalnego „ARES” w Suwałkach

Tomasz Kubaszewski

Nie mogli się ze sobą dogadać, więc rada nadzorcza odwołała i prezes, i jej zastępcę.

Agencją Rozwoju Regionalnego „ARES” w Suwałkach kieruje od paru dni były poseł PO Damian Raczkowski. Ale ma to być rozwiązanie tymczasowe.

Dwoma głównymi udziałowcami w „ARES-ie”, który prowadzi m.in. szkolenia zawodowe, wspiera rozwój przedsiębiorczości i zarządza Domem Handlowym „Arkadia”, są samorząd województwa podlaskiego i miasto Suwałki. Głos decydujący i 84,46 proc. udziałów ma ten pierwszy.

Dobrze płatne stanowiska w zarządzie „ARES-u” od lat traktowane są jak łup polityczny. Swoich ludzi mieli tu SLD, AWS, PiS, PO i PSL. Od 2014 r. agencją rządziła Alina Rocka, kojarzona z ludowcami. Jej zastępcą był zaś Błażej Krynicki z PO. W agencji dochodziło wprawdzie do konfliktów między prezes a częścią pracowników, ale pozycja Rockiej wydawała się niezagrożona. Co się zatem zmieniło?

Urszula Arter z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku po odpowiedź na to pytanie odsyła do Grzegorza Rykowskiego, przewodniczącego rady nadzorczej „ARES-u” albo do jego zastępcy - Damiana Raczkowskiego.

Po odwołaniu prezesów tymczasowe kierowanie agencją rada powierzyła właśnie byłemu posłowi PO. Z Rykowskim nie udało nam się skontaktować, natomiast drugi odmówił udzielenia informacji.

Z suwalskiego Ratusza dowiedzieliśmy się jednak, że powodem odwołania prezes i jej zastępcy był brak współpracy między nimi. Zastępca miał nie zgadzać się z decyzjami swojej szefowej. Z jakimi konkretnie - nie wiadomo.

Po wielogodzinnej dyskusji, przerywanej - jak wynika z naszych informacji - telefonami do urzędu marszałkowskiego, rada nadzorcza postanowiła odwołać cały zarząd. Wkrótce mają zapaść decyzje, co dalej.

Tomasz Kubaszewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.