Debata o praworządności. "Europosłowie powinni przejść szkolenia z komunikacji interpersonalnej"

Czytaj dalej
Fot. Maciej Czerniak
Maciej Czerniak

Debata o praworządności. "Europosłowie powinni przejść szkolenia z komunikacji interpersonalnej"

Maciej Czerniak

Podczas wtorkowej debaty polscy europosłowie zarzucali sobie wzajemnie kłamstwa i hipokryzję. Nie brakowało oskarżeń i podniesionych głosów. „To nie tylko problem braku dyskusji merytorycznej, ale i autoprezentacji” - padają komentarze.

- Mam duże poczucie godności patriotycznej. I gdy ktoś się ośmiesza, to mnie po prostu jest smutno - komentuje wtorkowe wystąpienia polskich europosłów prof. dr hab. Roman Ossowski, psycholog z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Od Trybunału Konstytucyjnego do fiata seicento

Deputowani starli się w czasie debaty na temat przestrzegania reguł praworządności w Polsce, która w PE w Strasburgu odbyła się w ramach procedury związanej z art. 7 traktatu o UE. Wczoraj w jej wyniku europarlament przyjął rezolucję dotyczącą stanu praworządności w Polsce i na Węgrzech.

Prof. Ossowski komentując wtorkowe wystąpienie polskich deputowanych do PE przypomina słowa papieża Polaka: - Pamiętam słowa  Jana Pawła II, które wypowiedział, kiedy został wybrany głową Kościoła: „Przybyłem z dalekiego kraju”. W przypadku europosłów obozu rządowego wrażenie jest jednak takie, że te osoby nie tylko przybyły z kraju dalekiego kulturowo, ale są po prostu nieobyte. I takie weszły na salony. Bo dialog, który trwa w Polsce, to jedna sprawa - mówi prof. Ossowski. - Ale oni weszli na salony europejskie, gdzie w dyskusji panuje zasada siły argumentów i wytworności w prezentowaniu stanowisk. Tymczasem ci europosłowie zwyczajnie tego nie potrafią. Powinni przejść gruntowne szkolenie z komunikacji interpersonalnej, ponieważ tylko krzyczą.

Zapraszamy do czytania pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.