Tomasz Ryzner

Derby Rzeszowa bez kibiców Stali. Telebim na Hetmańskiej?

Jak dobrze pójdzie, kibice Stali obejrzą derby na swoim stadionie na telebimie Fot. Krzysztof Kapica Jak dobrze pójdzie, kibice Stali obejrzą derby na swoim stadionie na telebimie
Tomasz Ryzner

Derby Rzeszowa, które odbędą się w 1 kwietnia, nie będą mieć nastroju typowego dla tego typu piłkarskiego święta, ponieważ na stadionie przy Wyspiańskiego braknie kibiców Stali. Tym samym powtórzy się sytuacja sprzed roku.

Tydzień temu do siedziby Stali dotarło pismo, w którym działacze Resovii poinformowali, iż nie ma możliwości, ażeby derby obejrzała zorganizowana grupa fanów biało-niebieskich. Powód?

- Zróciliśmy się do Komendy Miejskiej z prośbą o opinię w kwestii zorganizowania imprezy masowej i tym samym możliwości przyjęcia kibiców Stali - mówi Adrian Rudawski, kierownik sekcji piłki nożnej w Resovii. - Opinia okazał się negatywna. Uzasadniono, iż obecność na derbach kibiców obu stron stworza na naszym stadionie szereg zagrożeń. Po zapoznaniu się z wytycznymi Świętokrzyskiego ZPN-u, który prowadzi w tym sezonie rozgrywki, przyjęliśmy do wiadomości fakt, że nie zorganizujemy imprezy masowej i na mecz może wejść tylko 999 osób.

Jacek Szczepaniak, prezes futbolowej sekcji, nie kryje rozczarowania zaistniałą sytuacją.

- Szczerze mówiąc, nie rozumiem tej decyzji. Jeśli nie ma kibiców jednej strony, derby są w ogromnym stopniu okrojonego ze swojego klimatu. Skoro do Tarnowa wybrało się trzystu osiemdziesięciu naszych fanów, to na derby mogłoby ich przyjść z tysiąc, albo więcej. Myślę zresztą, że gdyby mogli pojawić się nasi kibice, to na stadionie byłoby też więcej kibiców Resovii, a i zwykłych mieszkańców Rzeszowa, sympatyków piłki nożnej - podsumował działacz Stali.

Rok temu na derbach sytuacja była nieco inna. Szalikowcy Stali mieli możliwość skorzystania na obiekcie przy Wyspiańskiego z klatki dla kibiców gości. Sęk w tym, że może do niej wejść jedynie 114 osób. Fani biało-niebieskich zrezygnowali w tej sytuacji z oglądania meczu. Możliwe jednak, że w sobotę będą mogli obejrzeć derby, choć w inny sposób

- Staramy się, aby kibice Stali mogli obserwować bezpośrednią relację z meczu na telebimie na swoim stadionie. Wszystko powinno być jasne w środę - informuje Rudawski.

Jeśli chodzi o bilety na derby, to można je nabywać w przedsprzedaży już w budynku klubowym w Resovii (od 9 do 14 w siedzibie sekcji, od 16 20 w barze Malta).

- Na mecz może wejść 999 kibiców, ale wiadomo, że biletów nie muszą kupować kibice, którzy nabyli wcześniej karnety. Oznacza to, że do rozdysponowania zostało nam około osiemset wejściówek. Zapraszam do ich kupowania - dodał Rudawski.

Sobotni mecz rozpocznie się o godzinie 16. Jesienią na Hetmańskiej było 2-2.

Tomasz Ryzner

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.