Jolanta Zielazna

Dla radnych była to dobra kadencja - porównujemy oświadczenia majątkowe

Na zdjęciu:Maciej Glamowski (lewy górny róg)Olga Krut-Horonziak (prawy górny róg)Mirosław Jamroży (lewy dolny róg)Anna Trojanowska (prawy dolny róg) Fot. archiwum Polska Press Na zdjęciu:
Maciej Glamowski (lewy górny róg)
Olga Krut-Horonziak (prawy górny róg)
Mirosław Jamroży (lewy dolny róg)
Anna Trojanowska (prawy dolny róg)
Jolanta Zielazna

Którym radnym miejskim od początku kadencji materialnie poprawiło się najbardziej? Już w 2016 roku znacząco odczuli to radni Zjednoczonej Prawicy, czyli PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia Jarosława Gowina. W ubiegłym roku nie było inaczej. Pokazują to oświadczenia majątkowe.

W obecnej kadencji skokową poprawę sytuacji widać głównie u radnych miejskich związanych ze Zjednoczoną Prawicą, czyli PiS, Solidarną Polską i "Porozumieniem" Jarosława Gowina.

Po wygranych przez PiS wyborach parlamentarnych, w ciągu 2016 roku dostawali dobrze płatne posady dyrektorów państwowych spółek, członków rad nadzorczych itp. Za tym poszły pieniądze dużo większe od dotychczasowych. Widać to było w oświadczeniach majątkowych składanych za 2016 rok. W 2017 te prawidłowości się utrzymały.

Porównaliśmy oświadczenia majątkowe za 2014 i za 2017 rok radnych prezydenckich miast w regionie. Co z nich wynika? Kto się wzbogacił, a kto stracił oszczędnośći przez ten czas? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jolanta Zielazna

Emerytury, renty, problemy osób z niepełnosprawnościami - to moja zawodowa codzienność od wielu, wielu lat. Ale pokazuję też ciekawych, aktywnych seniorów, od których niejeden młody może uczyć się, jak zachować pogodę ducha. Interesuje mnie historia Bydgoszczy i okolic, szczególnie okres 20-lecia międzywojennego. Losy niektórych jej mieszkańców bywają niesamowite. Trafiają mi się czasami takie perełki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.