Martyna Tochwin

Dla wielu ludzi to anioł, któremu dwa razy spalił się dom

W jednym z pomieszczeń swojego domu Małgorzata urządziła magazyn „Arki”. W pudłach leżą prezenty od darczyńców - część z nich jest już posegregowana Fot. Martyna Tochwin W jednym z pomieszczeń swojego domu Małgorzata urządziła magazyn „Arki”. W pudłach leżą prezenty od darczyńców - część z nich jest już posegregowana i przygotowana do przekazania konkretnym osobom.
Martyna Tochwin

Małgorzata Domin z Sokółki sporo przeżyła: dwa pożary domu, operację córki z zespołem Downa i dni, gdy brakowało gotówki. Jednak to nie przeszkadza jej pomagać innym. Rok temu założyła grupę pomocy „Arka”, skrzyknęła ludzi, by zrobić paczki najbiedniejszym rodzinom z dziećmi i pomaganie tak ją wciągnęło, że dziś nie wyobraża sobie bez tego życia. Tak, jak i jej podopieczni, dla których zbiera ubrania i jedzenie.

Kiedyś taka jedna pani zapytała mnie, dlaczego pomagam. Odpowiedziałam jej, że w środku coś mi mówi, że muszę, że ktoś jakby kieruje mnie z pomocą. Może ten z góry? A może mam taki charakter, że nie mogę patrzeć na biedę i muszę pomóc? Nie wiem, ale to taka moja karma, energia. Jak pomagam, to dostaję powera do dalszego działania. I tak to się kręci - zaczyna sokółczanka Małgorzata Domin.

Dla wielu osób to anioł. I jedyna nadzieja na to, żeby dostać ciepłe ubrania, coś do jedzenia, opał na zimę albo sprzęt, o którym mogą tylko pomarzyć.

Wszystko zaczęło się niewiele ponad roku temu. W październiku 2017 roku Małgorzata założyła na Facebooku grupę pomocy o nazwie „Arka”.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Martyna Tochwin

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.