Do domów przy ulicy Kazimierza Jułgi w Bydgoszczy prowadzi tylko droga przez błoto

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Hanna Walenczykowska

Do domów przy ulicy Kazimierza Jułgi w Bydgoszczy prowadzi tylko droga przez błoto

Hanna Walenczykowska

Zbudowano bloki, ale nie zagwarantowano mieszkańcom dojazdu. Ulice dojazdowe do osiedla nadal są gruntowe i, jak dowiedzieliśmy się, jeszcze nimi pozostaną.

Do redakcji zgłosił się pan Mariusz, który skarżył się na stan ulic Czyżkówka.

Toną w błocie

- Może zainteresują się Państwo apelem mieszkańców Czyżkówka? - napisał pan Mariusz. - Oddano inwestycje deweloperskie już kilka lat temu, mydlono nowym mieszkańcom oczy w sprawie utwardzenia dróg (ulicy Nowackiego oraz ulicy Jułgi). Dziś temat ucichł zostały tylko potworne dziury, uszkodzone samochody i młodzi rodzice z wózkami, którzy w okresie po deszczu nie mogą dostać się do mieszkań!

Tylko równanie

Zapytaliśmy bydgoskich drogowców o to, czy i kiedy obie dojazdowego do nowego osiedla ulice; Kazimierza Jułgi i Bronisława Nowickiego, zostaną utwardzone.

- Ulice te status dróg publicznych zyskały w ostatnich latach – odpowiada Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. - Wykonujemy na nich regularnie standardowe zabiegi utrzymujące nawierzchnię gruntową: równanie i ewentualne uzupełnianie zaniżeń kruszywem. Podczas najbliższego objazdu zwrócimy uwagę na nawierzchnię tych ulic i w razie konieczności zaplanujemy doraźne prace.

Miliony na gruntówki

ZDMiKP przypomina, że konsekwentnie realizuje inwestycje, które są ujęte w Wieloletnim Planie Utwardzania Ulic Gruntowych w Bydgoszczy.

- Na ten cel miasto zarezerwowało do 2022 roku 131 milionów złotych. Lista ulic, które budujemy w pierwszej kolejności powstaje w oparciu o obiektywne kryteria. Są one zatwierdzane uchwałami Rady Miasta – wyjaśniają bydgoscy drogowcy.
W pierwszej edycji programu utwardzono ulice: Siedlecką, Świekatowską, Ptasią, Pingwinową, Gawronią, Byszewską, Pijarów, Osada, Leszczyna. Drogowcy kończą prace na ulicach Sanatoryjnej i Siewnej. Ponadto, roboty prowadzone są na: części Siedleckiej, Łubinowej, Siewnej, Jeżynowej, Botanicznej.

Rozpoczęto również budowę nawierzchni ulicy Kaplicznej i wybrano wykonawcę prac projektowych ulicy Łuckiej. W kolejnym etapie zbudowane zostaną m.in. 4 ulice.

Hanna Walenczykowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.