Dojlidy Białystok - Morliny Ostróda. Dojlidy ze swoją gwiazdą żądne rewanżu

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Adam Muśko

Dojlidy Białystok - Morliny Ostróda. Dojlidy ze swoją gwiazdą żądne rewanżu

Adam Muśko

Dojlidy Białystok dziś podejmą Morliny Ostróda. W meczu wystąpi efektownie grający Ho Kwan Kit.

Tego białostoccy kibice oczekiwali od dawna. Dziś w spotkaniu ligowym będzie można oglądać jednego z najlepszych młodzieżowców świata Ho Kwan Kita z Hongkongu. Tenisistę, którego naszemu klubowi udało się zakontraktować w ostatniej chwili, można było oglądać w Białymstoku w październiku ubiegłego roku.

Potem tenisista pochłonięty obowiązkami w kadrze narodowej i turniejami indywidualnymi nie przyjeżdżał do Polski. Teraz zawodnik sklasyfikowany na 56. miejscu w światowym rankingu jest szykowany na spotkanie z Morlinami.

- Jest cały czas w treningu, tylko mocno zmęczony podróżą i po przylocie do Polski głównie śpi. No, ale w czwartek musi się obudzić - śmieje się Wang Zeng Yi, tenisista Dojlid. - Jesteśmy bojowo nastawieni i chcemy rozegrać dobre spotkanie. Kibice nie będą zawiedzeni.

Ho Kwan Kit to na pewno wzmocnienie zespołu. Ale inni zawodnicy są także w dobrej dyspozycji. W rozegranych w weekend mistrzostwach kraju Wang Zeng Yi zdobył brązowy medal, a Aleksander Chanin i Paweł Platonow to odpowiednio złoty i srebrny medalista mistrzostw Białorusi.

W meczu z pierwszej rundy w Ostródzie Morliny wygrały 3:2. Teraz drużyna ta jest na czwartym miejscu w tabeli z przewagą trzech punktów nad białostoczanami. W przypadku wygranej za trzy oczka Dojlidy wyprzedzą w tabeli swojego dzisiejszego rywala.

W drużynie Morlin grają: reprezentant Rosji - Michaił Pajkow, Belgii - Robin Devos oraz doświadczony Polak Bartosz Such.

- W Ostródzie graliśmy nie tylko bez Kita, ale i Chanina, a i tak wygrana była bardzo blisko. Wierzę, że w Białymstoku weźmiemy rewanż. Wiemy, że jeśli wygramy, to nie będziemy musieli już się oglądać za siebie, tylko patrzyć w górę tabeli - mówi Wang Zeng Yi.

Mecz w sali przy ulicy Suchowolca rozpocznie się o godzinie 18.

Program 14. kolejki

Czwartek: Dojlidy Białystok - Morliny Ostróda (godz. 18).

Piątek: Palmiarnia Zielona Góra - AZS AWFiS Gdańsk (godz. 18), Gwiazda Bydgoszcz -Dekorglass Działdowo (18), Polonia Bytom - Politechnika Rzeszów (18), KST Toruń - Pogoń Lębork (18).

Poniedziałek: PKS Jarosław - Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

Rankingi indywidualne zawodników Dojlid

8. miejsce - Wang Zeng Yi, 12 wygranych i 7 porażek.
17. miejsce - Paweł Płatonow, 8 wygranych i 8 porażek
37. miejsce - Ho Kwan Kit, 3 wygrane i O porażek
41. miejsce - Aleksander Chanin, 3 wygrane i 7 porażek

Adam Muśko

Po kilkunastu latach pisania sport w Białymstoku i województwie podlaskim nie ma dla mnie tajemnic. Najbardziej interesuję się piłką nożną, koszykówką i lekkoatletyką. Często można mnie spotkać na wydarzeniach sportowych i to nie tylko tych najważniejszych. Lubię obserwować i opisywać zmagania w sportach niszowych, czy ekstremalnych. Interesuję się także historią Igrzysk Olimpijskich, czytam biografie znanych sportowców.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.wspolczesna.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.