Dojlidy Białystok - Morliny Ostróda. Dojlidy ze swoją gwiazdą żądne rewanżu

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Adam Muśko

Dojlidy Białystok - Morliny Ostróda. Dojlidy ze swoją gwiazdą żądne rewanżu

Adam Muśko

Dojlidy Białystok dziś podejmą Morliny Ostróda. W meczu wystąpi efektownie grający Ho Kwan Kit.

Tego białostoccy kibice oczekiwali od dawna. Dziś w spotkaniu ligowym będzie można oglądać jednego z najlepszych młodzieżowców świata Ho Kwan Kita z Hongkongu. Tenisistę, którego naszemu klubowi udało się zakontraktować w ostatniej chwili, można było oglądać w Białymstoku w październiku ubiegłego roku.

Potem tenisista pochłonięty obowiązkami w kadrze narodowej i turniejami indywidualnymi nie przyjeżdżał do Polski. Teraz zawodnik sklasyfikowany na 56. miejscu w światowym rankingu jest szykowany na spotkanie z Morlinami.

- Jest cały czas w treningu, tylko mocno zmęczony podróżą i po przylocie do Polski głównie śpi. No, ale w czwartek musi się obudzić - śmieje się Wang Zeng Yi, tenisista Dojlid. - Jesteśmy bojowo nastawieni i chcemy rozegrać dobre spotkanie. Kibice nie będą zawiedzeni.

Ho Kwan Kit to na pewno wzmocnienie zespołu. Ale inni zawodnicy są także w dobrej dyspozycji. W rozegranych w weekend mistrzostwach kraju Wang Zeng Yi zdobył brązowy medal, a Aleksander Chanin i Paweł Platonow to odpowiednio złoty i srebrny medalista mistrzostw Białorusi.

W meczu z pierwszej rundy w Ostródzie Morliny wygrały 3:2. Teraz drużyna ta jest na czwartym miejscu w tabeli z przewagą trzech punktów nad białostoczanami. W przypadku wygranej za trzy oczka Dojlidy wyprzedzą w tabeli swojego dzisiejszego rywala.

W drużynie Morlin grają: reprezentant Rosji - Michaił Pajkow, Belgii - Robin Devos oraz doświadczony Polak Bartosz Such.

- W Ostródzie graliśmy nie tylko bez Kita, ale i Chanina, a i tak wygrana była bardzo blisko. Wierzę, że w Białymstoku weźmiemy rewanż. Wiemy, że jeśli wygramy, to nie będziemy musieli już się oglądać za siebie, tylko patrzyć w górę tabeli - mówi Wang Zeng Yi.

Mecz w sali przy ulicy Suchowolca rozpocznie się o godzinie 18.

Program 14. kolejki

Czwartek: Dojlidy Białystok - Morliny Ostróda (godz. 18).

Piątek: Palmiarnia Zielona Góra - AZS AWFiS Gdańsk (godz. 18), Gwiazda Bydgoszcz -Dekorglass Działdowo (18), Polonia Bytom - Politechnika Rzeszów (18), KST Toruń - Pogoń Lębork (18).

Poniedziałek: PKS Jarosław - Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

Rankingi indywidualne zawodników Dojlid

8. miejsce - Wang Zeng Yi, 12 wygranych i 7 porażek.
17. miejsce - Paweł Płatonow, 8 wygranych i 8 porażek
37. miejsce - Ho Kwan Kit, 3 wygrane i O porażek
41. miejsce - Aleksander Chanin, 3 wygrane i 7 porażek

Adam Muśko

Od początku pracy w mediach lokalnych zajmowałem się tematyką sportową. Z Gazetą Współczesną i Kurierem Porannym jestem związany od 2016 roku. Natomiast od 2021 roku w obu tych tytułach pracuję jako dziennikarz online. Moim zadaniem jest jak najszybsze dostarczenie czytelnikom rzetelnych, zweryfikowanych informacji o regionie.   

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.