Donald Trump ruszył w podróż po Azji. Po Chinach czas na spotkanie z Putinem w Wietnamie

Czytaj dalej
Fot. AP Photo/Andrew Harnik/EAST NEWS
Aleksandra Gersz

Donald Trump ruszył w podróż po Azji. Po Chinach czas na spotkanie z Putinem w Wietnamie

Aleksandra Gersz

Wizyta Donalda Trumpa w Chinach zakończyła się sukcesem, szczególnie biznesowym. Z kolei w Wietnamie prezydent USA spotka się z Władimirem Putinem. Mimo napiętych relacji.

Amerykańska para prezydencka kontynuuje 11-dniową, szeroko komentowaną w mediach podróż po Azji. Ostre przemówienie Donalda Trumpa w Seulu czy uroczyste powitanie jego i Melanii Trump w Pekinie zostaną jednak przyćmione przez jedno konkretne wydarzenie, które w planie podróży pojawiło się dopiero w czwartek. Podczas wizyty w Wietnamie, najprawdopodobniej w piątek, amerykański przywódca spotka się bowiem z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem. Rozmowa odbędzie się na boku dwudniowego szczytu Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) w mieście Da Nang i będzie drugim spotkaniem Trumpa z Putinem. Pierwszy raz spotkali się oni bowiem w lipcu na szczycie G20 w Hamburgu.

Xi Jinping i Donald Trump nie szczędzili sobie sympatii i doszli do porozumienia, mimo niedawnych starć i sporów

O spotkanie zabiegać miał Biały Dom, a o tym czy dojdzie do skutku nie wiedziano do ostatniej chwili. - Obecnie ustalamy czas spotkania - powiedział w czwartek, cytowany przez agencję TASS, doradca Władimira Putina, Jurij Uszakow. O czym będą rozmawiać prezydenci? Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow powiedział mediom, że „oczywiste jest to, że przywódcy Rosji i Stanów Zjednoczonych poruszą najważniejsze kwestie, takie jak sytuacja na Półwyspie Koreańskim”. Kreml potwierdził również, że rozmowa będzie dotyczyła też walki z terrorystami w Syrii oraz sposobów załagodzenia sporów na linii Waszyngton-Moskwa.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksandra Gersz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.