Dostali stypendia premiera. Za talent i wyniki w nauce

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
(SZCZ)

Dostali stypendia premiera. Za talent i wyniki w nauce

(SZCZ)

17 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych pow. inowrocławskiego, w których można uzyskać świadectwo dojrzałości, otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów.

Stypendium w wysokości 2580 zł jest przyznawane na 10 miesięcy - od września do czerwca - uczniom, którzy w roku szkolnym 2014/2015 otrzymali promocję z wyróżnieniem, mieli najwyższą średnią ocen wswojej szkole lub wykazali się szczególnym uzdolnieniem w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy.

Te kryteria w placówkach oświatowych w Inowrocławskiem spełniło 18 uczniów. W tym zacnym gronie jest również Martyna Opasik z Chełmc, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu. W 2016 r. zdaje maturę. W jaki sposób osiąga świetnie wyniki ?

- Przykładam dużą wagę do systematycznej nauki. W poprzednim roku szkolnym uzyskałam średnią ocen 5,17 - stwierdziła Martyna Opasik. Prymuska zamierza studiować kryminalistykę na Uniwersytecie Gdańskim.

Również Monika Noga, uczennica III klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu uważa, że aby uzyskać powyżej pięciu punktów trzeba niemało pracować. Liczy się także wsparcie nauczycieli i najbliższych członków rodziny. A podkreślmy, że Monika uzyskała przeciętną ocenę 5,6. Zaledwie czterech dziesiątych zabrakło jej do maksymalnej oceny. [bW]arto też dodać, że licealistka „Konopy[/b]” jest m.in. laureatką Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym i Konkursu Wiedzy o Mediach. Tak więc indeks na studia ma już zapewniony.

Ponadto stypendia premiera otrzymali:

Wręczenie stypendium odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. W imieniu prymusów za ich przyznanie podziękowała Aleksandra Lewandowska z Kościelca.

(SZCZ)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.