Maria Eichler

Duda łapie hostię. A PO martwieje...

Niekonwencjonalne sytuacje, najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie - to wszystko pokazują nam najlepsi polscy fotoreporterzy, których 156 zdjęć Fot. Maria Eichler Niekonwencjonalne sytuacje, najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie - to wszystko pokazują nam najlepsi polscy fotoreporterzy, których 156 zdjęć zobaczymy na wystawie.
Maria Eichler

Dobry tydzień pozostał na obejrzenie najlepszych zdjęć polskich fotoreporterów. Uwaga - wśród nich jest też chojniczanin!

Dla miłośników fotografii to gratka nie lada, bo mogą obejrzeć najciekawsze zdjęcia w Polsce, nagrodzone na konkursie BZ WBK Press Foto. Jest czynna od ubiegłego tygodnia na poddaszu kościoła gimnazjalnego i serdecznie polecamy, aby ją odwiedzić. Bo warto zobaczyć, co i jak uwiecznili najwybitniejsi fotoreporterzy w Polsce. W tym chojniczanin - Daniel Frymark, który też jest jednym z laureatów tego konkursu!

Daniel Frymark, fotoreporter Radia Weekend ma na swoim koncie niejedną nagrodę. W tym roku jury doceniło jego serię portretów polityków. Fotoreportaż ze sztabu Bronisława Komorowskiego zajął II miejsce w kategorii Człowiek. Kolejny fotoreportaż, nagrodzony III miejscem w kategorii Sport, to relacja z wyścigów „złomków” na Pomorzu.

- Miałem akredytację na wieczór wyborczy do sztabu Bronisława Komorowskiego - opowiadał na wernisażu wystawy laureat z Chojnic. - Ale do końca nie byłem pewny, czy się tam dostanę. Na szczęście się udało.

Zrobiłem zdjęcia, które pokazują reakcję ludzi z PO na zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.

Fotoreportera z Chojnic zafascynowały też malownicze wyścigi samochodowych wraków, ujęła go postawa młodych ludzi, którzy robią wszystko, by rzęchom dać nowe życie. Jak się okazało, i te zdjęcia wpadły w oko jurorom. A Daniel Frymark chce się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem, razem z BZ WBK myśli o warsztatach fotograficznych. Na pewno znajdzie chętnych do posłuchania i do ćwiczenia!

Tegoroczny zestaw zdjęć został wybrany przez jury pod przewodnictwem Macieja Jeziorka, w składzie: Anna Brzezińska-Skarżyńska, Waldemar Kompała, Chris Niedenthal i Agnieszka Rayss, spośród ponad 6 tys. fotografii nadesłanych przez 348 fotoreporterów. Są one prezentowane w sześciu kategoriach:

W ramach konkursu przyznanych zostało również pięć nagród specjalnych Zdjęcie Roku, Nagroda i Wyróżnienie Banku Zachodniego WBK, Nagroda Rzeczpospolitej i Nagroda Fujifilm.

Zdjęciem Roku została fotografia Joanny Mrówki zrobiona w Broniszowie. Dokumentuje życie wielodzietnej rodziny, dla której świętem jest powrót ojca z zagranicy. Dzieci starają się wtedy spędzać każdą chwilę z nim...

Przy okazji wystawy organizatorzy ogłosili też konkurs pt. „Moje Zdjęcie Roku”, który jest adresowany do dzieci i młodzieży szkolnej. Co trzeba zrobić? Wystarczy odwiedzić wystawę pokonkursową 12. edycji konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto i wybrać fotkę, która zasługuje na miano Zdjęcia Roku.

Do 16 listopada należy wysłać recenzję wybranego zdjęcia na adres: [email protected]. W tytule wiadomości trzeba wpisać „Moje Zdjęcie Roku”. Autor najlepszej recenzji otrzyma album fotograficzny Polska i zestaw gadżetów konkursowych.

Wystawa jest czynna do 16 listopada w Centrum Sztuki Collegium Ars (kościół gimnazjalny), do 10 XI w godz. 11-15, 11 XI - godz. 14-18, od 12 do 16 XI - godz. 11-15.

Maria Eichler

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.