wdr

Dwa spotkania Ślepska w Zawierciu

Dwa spotkania Ślepska w Zawierciu
wdr

Po meczach w Suwałkach, w finale play-off Ślepsk remisuje z Wartą 1:1. Kolejne dwa spotkania odbędą się w sobotę i niedzielę o 18.00 w Zawierciu

Drużyna, która wygra jeszcze dwa spotkania, zostanie zwycięzcą I ligi. Jeżeli mistrza nie wyłoni dwumecz na Śląsku, rywalizacja wróci do Suwałk. Ewentualne piąte spotkanie zostało zaplanowane na Wielki Czwartek.

– Strasznie nas kusi perspektywa świętowania największego sukcesu w historii klubu i męskiej siatkówki w naszym województwie przed własną publicznością – przyznaje Wojciech Winnik, grający prezes Ślepska. – W miniony weekend graliśmy przy pełnej widowni, fantastycznym dopingu kibiców, którzy zwłaszcza w niedzielę przeżyli niesłychane, szkoda, że nie zakończone wybuchem radości emocje.

W pierwszym starciu lider po fazie zasadniczej z Suwałk w półtorej godziny rozbił drugą w tabeli Wartę 3:0. Rewanż trwał prawie trzy godziny, przyjezdni wygrali po tie-breaku.


– Popełniliśmy zbyt dużo błędów, zwłaszcza na zagrywce – tłumaczył Dima Skorij, trener biało-niebieskich. – Ryzykowaliśmy w tym elemencie, ale w siatkówce to klucz do sukcesu.

Nie inaczej ma być w sobotę w Zawierciu. Zagrywka, ale precyzyjna, odrzucająca gospodarzy od siatki znowu ma być największą bronią przyjezdnych. Nie do odbioru potrafią zaserwować Kamil Skrzypkowski, Karol Rawiak czy Winnik, a kąśliwe floty są specjalnością Piotra Lipińskiego i Łukasza Rudzewicza.


– Jeżeli zagrywka będzie nam „siedziała”, to i z pozostałymi elementami – blokiem, obroną oraz atakiem nie powinniśmy mieć problemów – prezes Ślepska.

Faworytami mogą wydawać się gospodarze, ale w fazie zasadniczej Ślepsk wygrał w Zawierciu 3:1.
– W przypadku dwóch tak wyrównanych drużyn rzadkością jest, by któraś wygrała trzy mecze z rzędu – opowiada Wojciech Winnik. – Jeśli więc nawet Warta pokona nas w sobotę, to my powinniśmy być górą w niedzielę.
Bez wątpienia jednak, zwycięzca sobotniego starcia będzie miał większe szanse. Przeciwnikowi będą już drżały ręce

wdr

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.