Dzieci nas nie ratują, bo śmierć i zagranica wciąż zbiera żniwo

Czytaj dalej
Fot. pixabay
Izabela Krzewska

Dzieci nas nie ratują, bo śmierć i zagranica wciąż zbiera żniwo

Izabela Krzewska

W województwie podlaskim rodzi się coraz więcej dzieci. O ile przyrost naturalny na tle kraju wypada całkiem nieźle, a emigracja nieco wyhamowała, wciąż właśnie z naszego regionu ubywa proporcjonalnie najwięcej osób. Wiele podlaskich gmin jest zagrożonych wyludnieniem.

Pan Wiesław pochodzi z niewielkiej wsi w gminie Choroszcz pod Białymstokiem. Nie mógł tam znaleźć zatrudnienia. W urzędzie pracy rozkładali ręce. - Świadectwo technikum się nie liczyło, sześć lat pracy jako ślusarz i swoja działalność handlowa także nie. Wysłano mnie do agencji pracy, gdzie już wtedy były i śmieciowe umowy, i takie same zarobki - relacjonuje 53-latek.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.