Magda Huzarska-Szumiec

Dzięki Orkiestrze 82-latek z Krakowa złapał wiatr w żagle

Kiedy Pan Henryk widzi finał Orkiestry, czuje satysfakcję. Przecież też trochę przysłużył się do zbiórki Fot. Andrzej Banaś Kiedy Pan Henryk widzi finał Orkiestry, czuje satysfakcję. Przecież też trochę przysłużył się do zbiórki
Magda Huzarska-Szumiec

Henryk Frychel, który za dwa miesiące skończy 82 lata, jest jednym z najstarszych wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W najbliższą niedzielę razem z żoną zasiądzie przed telewizorem i będzie trzymał kciuki za to, by ogłaszana tego dnia, zebrana przez WOŚP kwota była jak największa.

Gdyby pomyśleć o początku, trzeba byłoby cofnąć się w czasie cztery lata. Henryk Frychel, emerytowany ekonomista, jak zwykle w niedzielę wieczór zasiadł z żoną przed telewizorem. Akurat nadawano relację z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak powiedział wówczas, że część pieniędzy ze zbiórki przeznaczona zostanie dla seniorów. Pan Henryk zawsze kibicował Orkiestrze, ale ta wiadomość sprawiła, że aż podskoczył w fotelu. Choć cieszy się nie najgorszym zdrowiem, to jednak pomyślał sobie, że jeżeli ktoś robi coś dla niego, to powinien mu w tym pomóc. Przedyskutował sprawę z żoną i w następnym roku zgłosił się do sztabu WOŚP-u, proponując, że zostanie wolontariuszem.

Gorączka debiutanta

- Myślałem, że młodzi ludzie, z którymi się spotkałem, będą zdziwieni moim wiekiem. Ale nic z tych rzeczy, powiedzieli, że każde ręce są potrzebne na pokładzie. Sylwia, szefowa wolontariuszy, pomogła mi załatwić formalności i umówiliśmy się, że w dniu kwesty przyjdę do niej po puszkę i identyfikator - opowiada emeryt, który na ulicach miasta kwestuje już od trzech lat.

Czytaj więcej o jednym z najstarszych wolontariuszy WOŚP-u.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magda Huzarska-Szumiec

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.