Dzielnica Kielczanka - nowe osiedle w Kielcach

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Dzielnica Kielczanka - nowe osiedle w Kielcach

Materiał informacyjny

Nowe apartamentowce staną na działce między Aleją Solidarności a ulicą Górną, na terenie, który kiedyś zajmował znany zakład "Kielczanka" produkujący słodycze. Znany w Kielcach developer, Komplexbud właśnie rozpoczyna tam budowę pierwszego apartamentowca. W sumie w nowym osiedlu Dzielnica Kielczanka powstanie 5 apartamentowców.

Nowe osiedle Dzielnica Kielczanka powstanie na działce między ulicą Górną a Aleją Solidarności, na terenie który kiedyś zajmował słynny zakład "Kielczanka" produkujące słodycze.

Budowa pierwszego apartamentowca rozpocznie się już w czerwcu 2022 roku, a zakończenie zaplanowano w maju 2024 roku. Powstaną tu mieszkania i apartamenty o powierzchni od 27 do 105 metrów kwadratowych. Budynek będzie miał 11 kondygnacji. Będzie ekologiczny i oszczędny. Przewidziano fotowoltaikę oraz miejsca do ładowania samochodów elektrycznych. Pod budynkiem będzie garaż podziemny z nowoczesnym systemem parkowania. W budynku przewidziano dwie windy, po jednej w każdej klatce schodowej.

Do budowy będą wykorzystane materiały dobrej jakości. Teren będzie ogrodzony, wyposażony w instalację videdomofonową, monitoring, Będzie też plac zabaw, oraz piękna zieleń.

Do nowego osidla Dzielnica Kielczanka będzie dojazd zarówno od strony ulicy Górnej jak i od Alei Solidarności. W sumie na całym osiedlu powstanie pięć budynków. Nowa dzielnica powstanie w pobliżu obydwu kieleckich uczelni - Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz największych galerii handlowych - Echo i Korona.

Już rozpoczęła się sprzedaż mieszkań - informacje po numerami telefonów 787 808 877, 660 695 205.

Przypomnijmy, że Kielczanka nie działa już od wielu lat. Natomiast prace wyburzeniowe rozpoczęły się w 2017 roku od demontażu ogromnej hali zakładu, zresztą mocno już zniszczonej między innymi z powodu pożaru, który wybuchł w niej w styczniu 2014 roku. Teren od zakończenia działalności "Kielczanki" kilka razy zmieniał właściciela, ostatecznie nowe apartamentowce postawi znany kielecki deweloper Komplexbud.

Zobaczcie galerię - wizualizacja pierwszego z pięciu apartamentowców Dzielnicy Kielczanka

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.