Festiwal toruńskiej katarzynki: wielkie piernikowe święto już w czwartek!

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Marek Nienartowicz

Festiwal toruńskiej katarzynki: wielkie piernikowe święto już w czwartek!

Marek Nienartowicz

W czwartek 25 listopada w Toruniu odbędzie się Świąteczny Festiwal Toruńskiej Katarzynki, czyli cykliczna impreza jednocząca smakoszy i pasjonatów piernika.

Jak co roku, katarzynkowy festiwal będzie okazją do smakowania i rozgryzania piernika na różne sposoby. Organizowany jest w imieniny Katarzyny, czyli 25 listopada

-Zapraszamy do zwiedzania, czynnego uczestnictwa w warsztatach i poznawania piernika wszystkimi zmysłami. Zaplanowane są spotkania przybliżające pierniki i piernikarstwo, warsztaty snycerskie i piernikowe degustacje – prosto z Fabryki Cukierniczej „Kopernik”. Toruński producent, jak co roku, specjalnie na ten dzień, przygotowuje wyjątkową niespodziankę - pierniki z ciasta dojrzewającego, które za rok i dwa lata zaspokoją nawet najbardziej wybrednych smakoszy - podkreślają organizatorzy.

Oto program festiwalu w Muzeum Toruńskiego Piernika przy ulicy Strumykowej 4:

Na wystawie "Toruń z piernika" swoje dzieła zaprezentują m.in. Adam Pokojski z toruńskiej Cukierni Franciszek Pokojski, Monika Włodarek z Muzeum Toruńskiego Piernika, toruńska rzeźbiarka Małgorzata Wojnowska-Sobecka oraz mistrzyni dekoracji cukierniczych Jowita Woszczyńska.

Festiwal zakończy oficjalne przekazanie darów przez Fabrykę Cukierniczą „Kopernik” dla Muzeum Okręgowego w Toruniu

Organizatorami wydarzenia są: Muzeum Toruńskiego Piernika, Fabryka Cukiernicza „Kopernik” SA oraz Gmina Miasta Toruń, Urząd Marszałkowski i Muzeum Okręgowe w Toruniu.

Marek Nienartowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.