Formacja Chicago z Zielonej Góry wystąpi w półfinale programu Mam Talent! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski

Formacja Chicago z Zielonej Góry wystąpi w półfinale programu Mam Talent! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Leszek Kalinowski

Formacja Chicago z klubu Mega Dance znalazła się w półfinale programu „Mam talent”. Brawo! Dziewczyny liczą na wsparcie i głosowanie na nie.

Wczoraj towarzyszyliśmy grupie podczas treningu. Jesteśmy zachwyceni. I trzymamy mocno kciuki za kolejne występy.

Żeńska formacja rock and rolla akrobatycznego w składzie: Monika Badach-Rogowska, Alicja Cygańska, Zuzia Enkot, Klaudia Fijałkowska, Ekaterina Sidunova i Klaudia Wierzchoń występuje od czterech miesięcy. Dziewczyny poznały się na treningach w szkole rock and rolla Mega Dance w Zielonej Górze. Zespół tworzą najstarsze i najlepsze zawodniczki tego klubu. Monika jest jeszcze gimnazjalistką, ma 15 lat, Alicja i Klaudia Wierzchoń mają po 16 lat, są uczennicami liceum i technikum. Druga Klaudia ma 18 lat i uczy się w szkole ponadgimnazjalnej. Najstarsza w grupie jest 21-letnia Ekaterina, która na co dzień jest także trenerką rock and rolla i fitness. Jak przyznają, na treningi trafiły trochę przez przypadek. Ale szybko pokochały taniec i zajęcia. Dziś nie wyobrażają sobie, że mogłyby żyć bez tych regularnych spotkań. Dziewczyny są tegorocznymi wicemistrzyniami Polski w kategorii miniformacje. Trenerką grupy jest Ania Miadzielec, która razem z Jackiem Tarczyłą także z sukcesem wystąpiła w „Mam talent”, a na swoich koncie mają oni wiele mistrzowskich tytułów. Nie tylko Polski i Europy.

Jeszcze w trakcie występu, prowadzący program Marcin Prokop zauważył: - To jest tak, jakby podłączyć zabawę do zasilacza o za dużym napięciu.

A jak zareagowało jury po prezentacji Mega Dance?

Małgorzata Foremniak: - To było niezwykle trudne, dopracowane, energetyczne. Dla mnie jak poczwórne ekspresso. Kocham was!

Agnieszka Chylińska: - Jezus Maria! Co to była za energia! Miałam wrażenie, że któraś z was kopnęła chłopaka, który poleciał 6 metrów. Możecie być z siebie dumne.

Agustin Egurrola: - Bardzo fajny synchron. Nie ma słabego punktu, wszystkie jesteście na bardzo dobrym poziomie. Dograny każdy szczegół.

Czytaj również: Zielonogórzanin w półfinalne The Voice of Poland

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.